آیت الله مکارم شیرازی در دیدار رییس کل دادگستری و دادستان استان قم، با قدردانی از اهتمام دستگاه قضایی استان برای حل و فصل مشکلات، اظهار داشت: هرچه به قوانین اسلامی نزدیک تر شویم مشکلات قضایی و اجتماعی ما کمتر خواهد شد.

وی دقت و قاطعیت در مسائل قضایی را از جمله تاکیدات مهم مولا علی (ع) دانست و افزود: اگر این دو مساله در کنار هم قرار گیرد مطمئن باشید که مشکلات حل خواهد شد.

مرجع تقلید شیعیاندر ادامه با اشاره به مشکل زندانیان مالی به دلیل اعسار، بیان کرد: زندانی کردن این افراد هیچ دردی از طلبکاران دوا نمی کند و از سویی دیگر سبب تحمیل هزینه های هنگفت به دولت و دستگاه ها می شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاکید بر لزوم چاره اندیشی دستگاه قضایی برای حل این مشکل، عنوان کرد: همان گونه که دستگاه قضا به مشکل زندانیان مهریه ورود و آن را حل و فصل کرد، در این زمینه نیز باید اقدام و تدابیر جدی اندیشیده شود.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از فرمایشات خود با اشاره به جایگاه ویژه و ممتاز دینی و فرهنگی شهر مقدس قم، هرگونه ناهنجاری اجتماعی و اخلاقی را زیبنده این جایگاه و موقعیت ندانست و بر لزوم برخورد قاطع با هنجارشکنان و اراذل و اوباش تاکید و گفت: مشکلات اجتماعی و ناهنجاری های اخلاقی حتی کم آن هم برای قم زیاد است، در مقابل هنجارشکنان باید با قاطعیت ایستاد.

وی حمایت قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر را امری پسندیده و لازم دانستند و در عین حال بر لزوم ارائه آموزش های دقیق و علمی به گروه‌های فعال در این عرصه تاکید کردند.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر این که متاسفانه این دو فریضه مهم الهی مورد بی مهری واقع شده است، خاطرنشان کرد: در اسلام همه نسبت به منکرات وظیفه دارند و اجرای این دو فریضه الهی تنها متوجه دستگاه ها و نیروهای پلیس و نیروی انتظامی نیست؛ لذا باید در این خصوص حساس بود.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند