در این تفاهم نامه که در نشست تخصصی پلیس ایران و ترکیه در ارومیه به امضا سردار خرم نیا فرمانده انتظامی آذربایجان غربی و آکانو آیدین رئیس هیئت فرمانده ان پلیس استان‌های وان، حکاری، آغری و ای غدیر رسید بر ضرورت تأمین امنیت مرزها، استرداد مجرمان، مقابله با جرایم سازمان یافته، قاچاق مواد مخدر و سلاح و همچنین تبادل تجربیات و انتقال آموزش تاکید شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی پس از امضا تفاهم نامه گفت: این نشست در ادامه نشست فرمانده ان پلیس دو کشور در تهران و با هدف ایجاد هماهنگی و تعامل بیشتر بین پلیس آذربایجان غربی و ۴ استان هم مرز در ترکیه برگزار شد و قرار است به صورت فصلی ادامه داشته باشد.

سردار مسعود خرم نیا با اشاره به همکاری مطلوب پلیس جمهوری اسلامی ایران و ترکیه ادامه داد: مقابله با فعالیت‌های گروهک‌های تروریستی و خرابکار نیز از محورهای این دیدار بود و همچنین انتقال دانش، اطلاعات و تبادل تجربیات نیز از محورهای نشست امروز بود.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان غربی بیان کرد: همکاری میان پلیس دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به ارتقا امنیت در هر دو کشور و منطقه منتج می‌شود و بر تقویت این همکاری‌های مشترک تأکید داریم.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: تأمین امنیت مرزها، استرداد مجرمان، مقابله با جرم‌های سازمان‌یافته، قاچاق مواد مخدر و سلاح و همچنین تبادل تجربه و انتقال آموزش از جمله مفاد این تفاهم‌نامه مشترک است.

سردار خرم‌نیا افزود: همکاری پلیس جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در راستای ارتقای امنیت ۲ کشور مطلوب است و ۲ طرف برای مقابله با فعالیت‌های گروهک‌های تروریستی و خرابکار عزم جدی دارند.

وی اضافه کرد: ارتقای تعامل پلیس ۲ کشور به‌ویژه در استان‌های مرزی به افزایش امنیت منطقه می‌انجامد که باید همه ما در این راستا با همه توان تلاش کنیم.

در پایان این دیدار، هدایایی به رسم یادبود میان فرمانده انتظامی آذربایجان غربی و رئیس هیئت رؤسای پلیس استان‌های مرزی ترکیه مبادله شد.

آذربایجان‌غربی تنها استان مرزی ۲ ایران با کشور ترکیه است و بیش از ۵۵۰ کیلومتر با این کشور دارد، آغری، ای غدیر، وان و حکاری نیز چهار استان مرزی ترکیه در مرز جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌روند.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند