ابراهیم قاسمپور درباره حذف تیم فوتبال امید ایران در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو، گفت: مقابل چین بد بازی نکردیم، اما گل ما مانند نوشدارو پس از مرگ سهراب بود و تأثیری نداشت. جای تأسف دارد که نزدیک به ۵۰ سال است نتوانسته‌ایم به المپیک صعود کنیم. چین فوتبال ضعیف‌تری نسبت به ازبکستان و کره جنوبی داشت و خوب بازی کردن مقابل این تیم ملاک نیست، بلکه باید براساس نتایج تیم‌ها قضاوت کنیم. تمام تیم‌ها چین را برده بودند و ما هم بردیم. ما باید صعود می‌کردیم که این اتفاق نیفتاد.

وی درباره اصرار امیدها به ارسال از جناحین اظهار داشت: در بازی‌های قبلی نیز چنین عملکردی داشتیم. چین تیم ضعیف‌تری بود و ما روی دروازه ارسال می‌کردیم، اما در دیدارهای قبلی حتی نمی‌توانستیم سانتر کنیم یا موقعیت‌های گلزنی خوبی بسازیم. ما برنامه دیگری جز سانتر برای رسیدن به گل نداشتیم.

«زمانی که شکست می‌خوریم، نظرات زیادی مطرح می‌شود، اما اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد.»، سرمربی پیشین تیم امید ضمن بیان این جمله تصریح کرد: متأسفانه تا شروع تورنمنت بعدی، اهمیتی به موضوع نمی‌دهیم و به خواب خرگوشی می‌رویم. انتخاب‌های خوبی انجام نشد و تیم از لحاظ امکانات و دیدارهای تدارکاتی، شرایط خوبی نداشت. فوتبال ما از جنبه ساختاری با مشکل مواجه است. باشگاه‌های ما شرایط مشابهی دارند و کسی به تیم‌های پایه و ساختن بازیکن توجه نمی‌کند.

قاسمپور با تمجید از شاگردان حمید استیلی خاطرنشان کرد: ما مشکل بازیکن نداریم، اما قرار دادن این بازیکنان در چارچوب خاص و بازی گرفتن از آنها خیلی مهم است که در این موضوع، عملکرد خوبی نداشتیم. ما سه مربی برای تیم امید انتخاب کردیم که هماهنگی بازیکنان با مربیان، زمان زیادی می‌طلبد.

وی با اشاره به ضعف آماده‌سازی امیدها برای اعزام به مسابقات آسیایی بیان کرد: تیم امید ایران برای اردوی تدارکاتی، فقط به ازبکستان و قطر رفت و زمان کمی داشت. تیم‌های دیگر اما برنامه‌ریزی می‌کنند و در بازی‌های تدارکاتی به میدان می‌روند. باشگاه‌های ما خیلی به تیم امید بازیکن نمی‌دهند و این بازیکنان نمی‌توانند کنار هم بازی کنند. به نظر من تیم امید در بازی با کره جنوبی هم خیلی ناهماهنگ بود و مدافعان ما نمی‌دانستند چگونه یارگیری کنند.

سرمربی پیشین تیم فوتبال امید که آیا حمید استیلی را گزینه مناسبی برای تعبیر رؤیای صعود به المپیک می‌دانست یا خیر، گفت: شاید انتخاب استیلی به این دلیل بود که او مدت زیادی، کنار تیم حضور داشت و شاید گزینه دیگری وجود نداشت. در بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها اشتباهاتی وجود داشت و شاید اگر من هم سرمربی تیم امید می‌شدم، نمی‌توانستم کاری کنم. جابه‌جایی مربیان، زمان کم حضور بازیکنان در تیم امید، امکانات و بازی‌های تدارکاتی ضعیف هم در حذف تیم امید تأثیرگذار هستند.

قاسمپور با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی فدراسیون فوتبال از اکنون برای صعود به المپیک 2024 تصریح کرد: ما از صعود به المپیک بازماندیم، اما آقایان از مربی تیم امید برای چهار سال دیگر، برنامه نمی‌خواهند و شش ماه مانده به آغاز بازی‌ها، عجولانه یک نفر را به‌عنوان سرمربی تیم انتخاب می‌کنند. برخی از افرادی که کنار تیم امید هستند، به خاطر ارتباط در این جایگاه حضور دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند