به گزارش ریانووستی، سرگئی ژمورین سخنگوی مرکز روسی آشتی طرف های درگیر در سوریه روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: حدود یکهزار نفر از ساکنان نقاط تحت کنترل تروریست ها در منطقه امن ادلب از این منطقه خارج شدند. 

وی افزود: گذرگاه هایی برای خروج ساکنان محلی از منطقه امن ادلب از ساعت ۱۳ بوقت مسکو روز ۱۳ ماه ژانویه (روز گذشته) آغاز بکار کردند.

به گفته ژمورین، در این گذرگاه ها اماکنی برای ارائه کمک های پزشکی و تغذیه افراد در حال تخلیه با غذا و آب و مایحتاج اولیه زندگی درنظر گرفته شده است که به ارائه خدمات لازم می پردازند.

سخنگوی مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه گفت: همچنین وسایل نقلیه برای انتقال ساکنان محلی به نقاط امن در این مراکز قرار دارد.  

ژمورین گفت: ظرف یک شبانه روز از آغاز کار این سه گذرگاه حدود یکهزار نفر از ساکنان محلی از ادلب خارج شده اند. 

سه گذرگاه برای تخلیه ساکنان ادلب در مناطق ابوالظهور، هابیت و الهادر قرار دارند.

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرده بود که برپایه توافق مسکو و آنکارا از ساعت ۱۴ آن روز آتش‌ بس در استان ادلب سوریه برقرار شده است. 

"یوری بورینکف" مدیر مرکز آشتی طرف‌های متخاصم در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه با اعلام این مطلب گفت: مرکز آشتی طرف‌های متخاصم در سوریه از سرکرده‌های گروه‌های غیرقانونی مسلح در سوریه می‌خواهد که از ادامه تحرکات خود دست بردارند و راه حل مسالمت‌آمیز را در مناطق تحت کنترل‌ خود دنبال کنند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند