به گزارش آناتولی، وزارت امور خارجه ایتالیا امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق که نیروهای ائتلاف نیز در آن حضور دارند را محکوم کرد.

در بیانیه جانبدارانه وزارت امور خارجه ایتالیا در این خصوص بی اشاره به اقدام تروریستی واشنگتن در ترور سردار سلیمانی در عراق آمده است: ایتالیا تحولات اخیر در عراق را با نگرانی ویژه ای پیگیری کرده و حمله ایران به پایگاه‌های آمریکا را محکوم می کند. حمله موشکی ایران در این دوره حساس بر تنش‌ها افزوده است!

لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه این کشور نیز طرف‌ها را به اعتدال فراخواند و گفت: در ابتدا به فکر نیروهای نظامی خود در این کشور هستیم. از آنها سپاسگزاریم. برای جلوگیری از متشنج شدن اوضاع در منطقه تمام طرف ها را به خودداری از اقدامات تحریک‌ آمیز فرا می خوانیم. گزینه نظامی به هیچ وجه قابل قبول نیست. بی‌ثباتی بیشتری در منطقه به لحاظ امنیت جهانی، نتایج مستقیم و طولانی مدتی را در پی خواهد داشت. ایتالیا با شرکای اروپایی خود هماهنگی داشته و حاضر است از هر اقدام سازگار در منطقه خلیج حمایت کند.

به گزارش مهر، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته در بیانیه‌ای از حملات سنگین موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در انتقام از ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش خبر داد.

طبق اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این عملیات با نام عملیات سردار سلیمانی و با رمز یا زهرا (س) انجام شده است.

بر اساس اعلام منابع خبری، موشک های ایران به پایگاه عین الاسد در استان انبار عراق اصابت کرده و تلفات و خسارت هائی را در پی داشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند