«لیندسی گراهام»، نماینده جمهوری‌خواه سنای آمریکا در واکنش به تحولات اخیر در منطقه و بمباران پایگاه‌های این کشور از سوی ایران، مدعی شد: کمپین فشار حداکثری همراه با یک مولفه نظامی معتبر نه فقط کارایی دارد بلکه بهترین راه برای دستیابی به اهداف استراتژیک ماست.

گراهام در توئیت دیگری همزمان به اهداف آمریکا در برابر ایران اشاره کرده و این اهداف را شامل، توقف آنچه او «حمایت از تروریسم» نامیده، توقف ساخت موشک‌های بالستیک و مذاکره بر سر یک توافق هسته‌ای که مانع دسترسی به بمب هسته‌ای شود، عنوان کرده است.

سناتور جنجالی آمریکا همچنین با عقب نشینی از تهدیدات خصمانه و ضدایرانی پیشین خود، به تحولات اخیر و حمله موشکی علیه پایگاه‌های آمریکایی توسط ایران اشاره کرده و گفته است: به نظر من در حال حاضر نیازی به واکنش و انتقام دوباره در برابر ایران نیست، بلکه آنچه در حال حاضر لازم است تکیه بر اهداف استراتژیک در ارتباط با مسئله ایران است.

اظهارات خصمانه سناتور آمریکایی در واکنش به حملات موشکی بامداد گذشته جمهوری اسلامی ایران علیه پایگاه‌ها و مواضع نظامیان آمریکایی در عراق صورت گرفته است.

حمله موشکی اخیر ایران علیه پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق در واکنش به اقدام تروریستی این کشور علیه «سردار حاج قاسم سلیمانی» و همراهان وی صورت گرفت و به گفته یک منبع آگاه تا کنون ۸۰ کشته از سوی نظامیان آمریکایی برجای گذاشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند