به گزارش خبرگزاری المسیره، عبدالملک الحوثی، رهبر انصارلله یمن در این اظهارات که به مناسبت سالروز شهید ایراد کرد گفت: موضع ما در درگیری‌ها موضع حق است. آمریکا وارد جنگ مستقیم شده و به شکلی آشکار ما را هدف می‌گیرد آمریکا مرتکب جنایت قتل علیه صدها هزار تن از مردم عراق شده است.

الحوثی در اشاره به جنایات آمریکا علیه مردم منطقه ادامه داد: چطور امکان دارد ما فلسطین و ظلم و ستمی که در حق آنها می‌شود فراموش کنیم.

رهبر انصارالله همچنین نقش فعلی آمریکا در حمایت از اسرائیل را تجاوز به امت عربی و اسلامی و مقدسات آنها دانست.

وی گفت: ائتلاف عربی که به کشور ما حمله می‌کند تحت نظارت آمریکا است.  اگر آمریکا در این زمینه نقشی نداشت برای چه ما هدف این دشمنی قرار گرفته‌ایم. بمب‌های آمریکایی در مجالس عزا و عروسی یمن فرود می آیند و این نشان دهنده حمایت آمریکا از ائتلاف متجاوز عربی است

رهبر انصارالله گفت: ملت ما فداکاری‌های زیادی برای رویارویی با قلدری‌ها و سیطره آمریکا و نظام‌های تحت تابعیت واشنگتن انجام دادند. دشمن آمریکایی اسرائیلی همه امت ما را برای سلطه بر ما و داشته‌ها و استقلالمان هدف گرفتند. ما شاهد نظام‌های هستیم که مزدور آمریکا هستند و در خدمت منافع و پروژه‌های آمریکا عمل می‌کند لذا در مرحله‌ای هستیم که باید به اصول و ارزش‌هایمان چنگ بزنیم.

رهبر انصارالله ادامه داد: امکان ندارد که هرگز تبعیت از آمریکا و اسرائیل را که ارزش‌ها و خواسته‌هایشان از ریشه با اصول ما تفاوت دارد بپذیریم.. برخی کشورها مثل روسیه، چین، کره شمالی و آمریکای لاتین تلاش می‌کنند از هیمنه و سلطه آمریکا آزاد شوند. آمریکا کشوری است که به ما هجوم آورده و این ما نیستیم که به آمریکا حمله می‌کنیم آمریکایی ها هستند که خودشان را در همه امور سیاسی ما دخالت داده و علیه ما توطئه می‌کند.

آمریکا هرگز به همپیمانانش احترام نگذاشته همانطور که با نظام سعودی چنین رفتاری دارد.  وقتی آمریکا به مردم و دولت عربستان لقب گاو شیرده می‌دهد آیا این احترام است؟ ما هدف هجمه پیوسته آمریکا و اسرائیل هستیم که در جریان آن به کشتار مردم ما و تجاوز به سرزمین و مقدسات ما و غارت ثروت‌هایمان دست می‌زند. رویارویی با هجمه آمریکایی مستکبر وظیفه‌ای واجب بر عهده  همه امت یمن است آمریکایی که ما را هدف تجاوز گرفته و با فتنه افکنی به حمایت از داعش و تروریسم در منطقه ادامه می دهد.

رهبر انصارالله یمن گفت: به برخی‌ها (عربستان) در منطقه توصیه می‌کنیم که در حساب و کتاب هایشان بازنگری کنند. به عربستان نصیحت می‌کنیم که در مواضعش بازنگری کرده و خود را در جایگاه اشتباه قرار ندهد.

وی افزود: ما کنار آزادگان امت اسلام در ایران، عراق، لبنان و فلسطین برای رویارویی با شرارت و بدی هستیم . موضع ما در مقابل آمریکا و اسرائیل همان موضع اولیه ماست و تغییری نکرده و اسرائیل دشمن همه ما است.جنگ یمن دچار شکست بزرگی شده و ما امروز از هر زمان دیگری قوی تر هستیم.

وی گفت: عملیات جنایتکارانه آمریکا که فرماندهان مسلمان، آزاده و بزرگ به نام حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس و همراهان آنها را هدف گرفت تجاوز آشکار بود. آمریکا این حق را ندارد که هیچ عملیات نظامی در عراق انجام دهند و فرزندان و همسایگان آن را بکشد. در مقابل هر جنایت آمریکا کسی می‌آید و آن را توجیه می‌کند و طرف دیگری خواستار سکوت است، این خیانت به امت است. حضور نظامی آمریکا در راستای خدمت به توطئه‌هاست، استعمار را تثبیت و ملت‌های منطقه را سرکوب می‌کند. آمریکا با ترور شهید قاسم سلیمانی همه معیارها از جمله استقلال عراق را زیر پا گذاشت.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند