حسن قشقاوی در گفت‌وگو با رادیو W اسپانیا، حمله تروریستی ارتش تروریست ایالات متحده آمریکا و به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش را نقض حاکمیت ملی عراق و مقررات حقوق بین‌الملل دانست و گفت: تصویب اخراج نیرو های آمریکایی از عراق در پارلمان این کشور موضوعی است که مقامات و مردم عراق به دنبال آن هستند و هیچ ارتباطی با سطح و میزان پاسخ ایران ندارد.

وی با تأکید بر غیر قانونی بودن عملیات تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی گفت: این شهید بنا به دعوت مقامات رسمی دولت قانونی عراق و با هواپیمای غیر نظامی به آن کشور سفر کرده بود و در فرودگاه بین المللی بغداد در منطقه ای غیر نظامی مورد ترور واقع شد. 

سفیر کشورمان همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا تحولات اخیر ایران را به سمت تولید تسلیحات هسته ای سوق می دهد گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که تولید و نگهداری تسلیحات هسته ای را مغایر با منافع ملی و حتی شرع مقدس می داند.

وی تصریح کرد :ایران با امضای توافق هسته ای، پذیرش NPT و پروتکل الحاقی و نیز قبول بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان داده است که خواهان دستیابی به تسلیحات هسته ای نیست.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند