دفتر نخست وزیری پاکستان امروز با صدور بیانیه ای از دیدار «عمران خان» با «شیخ عبدالله بن محمد عبدالله السلامی» وزیر امور مذهبی سلطنت عمان در اسلام آباد خبر داد.

در این بیانیه آمده است: نخست وزیر پاکستان با اشاره به تحولات اخیر در خلیج فارس و خاورمیانه، ضمن ابراز نگرانی عمیق نسبت به وضعیت فعلی بر ضرورت جلوگیری از تشدید تنش ها تاکید کرد.

عمران خان با یادآوری مسائل شدیدی که پاکستان ناشی از درگیری های منطقه در گذشته متحمل آن شد، افزود: پاکستان هرگز به بخشی از درگیری ها در منطقه تبدیل نخواهد شد.

وی همچنین به تلاش های اخیر پاکستان برای کمک به تسهیل گفت وگو جهت حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات  در منطقه اشاره کرد.

در بیانیه مذکور آمده است: نخست وزیر پاکستان اطمینان داد که این کشور همیشه شریک صلح خواهد بود و به نقش خود برای جلوگیری از تنش ها و درگیری در منطقه و حفظ صلح ادامه خواهد داد.

عمران خان در این دیدار همچنین جویای احوال «قابوس بن سعید» پادشاه عمان شد و برای وی آرزوی سلامتی کرد.

پیشتر وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه رسمی، اظهارات «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه این کشور در واکنش به اقدام مقابله جویانه جمهوری اسلامی ایران در برابر عملیات جنایتکارانه ارتش تروریست آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و جمعی از همرزمان ایشان، را منعکس کرد.

قریشی اظهارات وزیر امور خارجه ایران پس از اقدام تلافی جویانه سپاه پاسداران در برابر عملیات تروریستی آمریکا را اطمینان بخش توصیف کرد و همزمان از واشنگتن خواست، رفتار محتاطانه از خود نشان دهد.

عملیات موشکی صبح امروز چهارشنبه که مستقیما "نیروی مهاجم" را در سرزمینی که یکی از فرماندهان عالی ایران را به شهادت رسانده، مورد هدف قرار داده است، "اقدامی مقابله جویانه" و در "پاسخ به عملیات جنایتکارانه ارتش امریکا "بوده است.

«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرد: ایران پایگاهی را هدف قرار داد که حمله بزدلانه علیه شهروندان و مقام‌های ارشد ایرانی از آنجا صورت گرفت اما «ما به دنبال افزایش تنش و یا جنگ نیستیم.»

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند