به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، گانتس که فرمانده سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل نیز بوده است، مدعی شد اگر ایران به اسرائیل حمله کند پاسخ دردناکی خواهد گرفت.

وی ادعا کرد که حمله ایران به پایگاه نظامی آمریکا ثابت کرد که تهران یک خطر برای تمام جهان است و برای ثبات خاورمیانه است.

به ادعای گانتس، اسرائیل قویترین ارتش در منطقه را در اختیار دارد.

«دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در قدس نیز مدعی شد: ارزیابی های اولیه از حملات موشکی ایران نشان می دهد که تلفات آمریکا احتمالا محدود است.

در واکنش به اقدام تروریستی روز جمعه ۱۳ دی  دولت دونالد ترامپ که منجر به شهادت سردار سلیمانی شد، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.
براساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی دهها موشک زمین به زمین  به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است.انفجارها در پایگاه عین الأسد مهیب گزارش شده است.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸  نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، امروز تهدیدهای آمریکا را خطری برای صلح و امنیت بین‌الملل دانست و بر حق دفاع از خود جمهوری اسلامی ایران در قبال آن تأکید کرد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند