سخنگوی حزب لیبرال دموکرات ژاپن در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که «آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن روز ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) عازم خاورمیانه خواهد شد تا به‌منظور کاهش تنش‌هایی که پس از ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در منطقه رخ داده است،‌ با مقامات چند کشور عربی گفتگو کند.

نخست‌وزیر ژاپن اخیراً در دیدار با برخی از مسئولان حزبش از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه به‌شدت ابراز نگرانی کرده و گفته است که برای کاهش تنش‌ها در منطقه از طریق دیپلماتیک تلاش می‌کند.

بامداد جمعه سیزدهم دی‌ماه سپهبد حاج قاسم قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب و «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده نیروهای حشد شعبی و تنی چند از دیگر اعضای این سازمان در حمله پهپادی ارتش آمریکا که به دستور شخص ترامپ انجام شد، در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به شهادت رسیدند.

در پی حمله تروریستی نیروهای آمریکایی که به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی منجر شد،‌ شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر جمعه سیزدهم دی‌ماه در بیانیه‌ای اعلام کرد جنایتکارانی که سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند، در زمان و مکان مناسب با انقام سختی مواجه خواهند شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند