به گزارش شبکه المیادین این واحدهای جدید قرار است در شهرک‌های صهیونیستی کرانه باختری ساخته شود.

این نخستین طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت واحدهای شهرک‌سازی جدید در سال ۲۰۲۰ است.

برپایه گزارش سالانه یک مرکز تحقیقاتی در قدس، ساخت و گسترش شهرک‌سازی‌های صهیونیستی در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته آن گسترش یافته است.

براساس این گزارش در سال ۲۰۱۹ میلادی رژیم اشغالگر صهیونیستی ۶۴۸ منزل فلسطینی را تخریب و تهدید به تخریب ۷۳۰ باب منزل دیگر کرد.

سازمان ملل متحد نیز در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در سال جاری طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی را تصویب کرده است. این در حالی است که طی دو سال گذشته در مجموع با ساخت ۶ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در اراضی اشغالی موافقت شده بود.

بی‌تردید توسعه شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین بدون چراغ سبز دولت دونالد ترامپ صورت نمی‌گیرد.

در همین راستا، "مایک پمپئو"۲۷ آبان ماه شهرکسازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطینی را به رسمیت شناخت و گفت: دولت آمریکا اعلام می‌کند که شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه باختری مغایرتی با قوانین بین‌المللی ندارد.

احداث واحدهای جدید شهرک‌سازی نقض آشکار قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد است. این شورا دسامبر ۲۰۱۶(آذر ۹۵) نیز از اسرائیل خواست برنامه‌های شهرک ‌سازی در مناطق اشغالی را پایان دهد.

رژیم صهیونیستی تاکنون بارها با حمایت امریکا و استفاده از وتو این کشور در شورای امنیت سازمان ملل درخواست‌ها از سوی طرف‌های مختلف از جمله اتحادیه اروپا را برای

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند