پیکر مطهر شهدای مقاومت در ساعت ۳۰ و ۱۴ دقیقه امروز از اهواز وارد فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد شد و مراسم تشییع و طواف پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی و سایر همرزمان شهیدش از جمله ابومهدی المهندس بیش از هفت ساعت در مشهد و حرم مطهر رضوی به طول انجامید.

پیکر مطهر این شهدا شامگاه امشب با فریاد "لبیک یا حسین"  وارد حرم مطهر امام رضا (ع) شد و مراسم وداع با حضور زائران و مجاوران، استاندار خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی و امام جمعه مشهد در صحن جامع رضوی برگزار شد.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند