آیت الله سید یاسین الموسوی در خطبه‌های نماز جمعه بغداد، اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را جنایتی بزرگ دانست که هیچ جنایتی قابل مقایسه با آن نیست. وی از سردار شهید حاج قاسم به عنوان فرمانده مجاهدان یاد و بر ضرورت مقابله قاطع با متجاوزان آمریکایی تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد سردار سلیمانی به درخواست رسمی دولت عراق با هدف ارائه مشورت امنیتی و به صورت قانونی همانند دیگر مستشاران وارد کشور می‌شد .

امام جمعه بغداد به نقش انکارناپذیر سردار سلیمانی در آزادسازی عراق از اشغال داعش اشاره کرد و گفت رهایی از داعش و آزادسازی عراق به دست حاج قاسم سلیمانی صورت گرفت که حاج ابومهدی المهندس و برادرانش در حشد و فرماندهان حشد و تمام فرزندان قهرمان در این کار مشارکت کردند.

وی هدف آمریکا از این اقدام تروریستی را به ذلت کشاندن عراق خواند و تاکید کرد ما خواهان وطن بدون آمریکا هستیم. آیت الله الموسوی بر ضرورت انجام رای‌گیری در پارلمان عراق برای اخراج فوری نظامیان آمریکایی از این کشور تاکید کرد و گفت هر کس به اخراج نظامیان آمریکایی از عراق رای مثبت ندهد، مزدور است و عراق و عراقی‌ها او را تا روز قیامت نفرین خواهند کرد.

الموسوی افزود من به آمریکایی‌ها می‌گویم که هنگامی که وارد عراق شدید،کشور ما را خلع سلاح کردید تا ما با چوبدستی با شما بجنگیم، ما سلاحی نداشتیم که بجنگیم، فقط فراموش نکنید که ایرانی‌ها شما را به حال خودتان رها نخواهند کرد، چرا که ایران کشور بزرگی است.

وی گفت شما ای آمریکایی‌ها از حالا به بعد دیگر پایان یافته هستید، بروید به اظهارات نامزد انتخابات ریاست جمهوری خود نگاه کنید که می‌گوید کاری که ترامپ در عراق انجام داد، یک حماقت بود، یعنی پایان وجود آمریکا در عراق، بهترین کار برای شما آمریکایی‌ها این است که از عراق خارج شود.

 

این مطلب برایم مفید است
39 نفر این پست را پسندیده اند