محمد اسلامیوزیر راه و شهرسازی، در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید حسین پور و آغاز عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیر همسطح لنگرود، با اشاره به اجرای ۱۱ پروژه بیمارستانی در سطح کشور، گفت: از این تعداد دو پروژه در تالش و لنگرود در دست اجرا است که برای این دو پروژه ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

او با بیان اینکه در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این دو پروژه درمانی و بهداشتی توسط وزارت بهداشت خواهیم بود، افزود: هشت بیمارستان دیگر نیز در سایر نقاط کشور به بزودی تکمیل و به وزارت بهداشت تحویل داده خواهد شد.

وزیر راه در ادامه با اشاره به وضعیت راه‌های استان گیلان و افتتاح کمربندی لنگرود توسط رئیس جمهور، گفت: پیمانکار تقاطع غیر همسطح لنگرود مشخص شده و در هفته آینده با تجهیز کارگاه عملیات اجرای آن آغاز خواهد شد.

او به اجرای طرح ملی مسکن اشاره و تصریح کرد: مرحله اول ثبت نام پشت سر گذاشتیم که متأسفانه در برخی از شهر‌ها ۶۰ درصد کسانی که ثبت نام کرده‌اند واجد شرایط نبوده و باید حذف شوند.

اسلامی با بیان اینکه ظرفیت طرح ملی مسکن در برخی استان‌ها افزایش خواهد یافت، ادامه داد: در تلاشیم که بتوانیم متقاضیان ۴۰۰ هزار واحدی را به نام و کد ملی که واجد شرایط هستند شناسایی و متصل به پروژه‌ها کنیم تا مردم بدانند پروژه‌هایشان کدام است.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰ هزار کیلومتر راه‌ها اصلی، بزرگراه و آزاد راه در دست مطالعه و ساخت داریم، اظهار کرد: تا پایان کار این دولت ۵۸۰ کیلومتر آزاد راه به آزاد راه‌های کشور اضافه خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه ۱۵۰۰ کیلومتر بزرگراه نیز به بزرگراه‌های کشور اضافه می‌شود، افزود: تاکنون و از آغاز فعالیت دولت ۴ هزار کیلومتر بزرگراه ساخته شده و ۱۵۰۰ کیلومتری دیگر نیز تا پایان کار این دولت ساخته و واگذار می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امسال در سال جاری ۲ هزار کیلومتر راه روستایی احداث و آسفالت خواهد شد، گفت: تلاش می‌کنیم تا راه‌های نیمه تمام تکمیل و بهره برداری شود.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند