علی لاریجانی روز پنجشنبه در همایش تجلیل از واحدهای تولیدی نمونه استاندارد در قم بیان کرد: اگر نخبگان تمام حریان های سیاسی کشور دور یک دیگر جمع شوند می توانند مشکلات اساسی کشور را کنترل و مدیریت کنند.

وی تاکید کرد: در وضعیتی که دشمن با تمام ملت ایران درگیری دارد تمام مسئولان باید در مسیر اتحاد حرکت کرده و بر آتش اختلافات دامن نزنند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: جهت‌گیری‌های اختلاف افکنانه برخی از مسئولان در شرایط هجمه همه جانبه دشمنان به هیچ وجه قابل قبول و پذیرفتنی نیست.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هدف تحریم های بین المللی آشفتگی اقتصادی با ایجاد رخنه در مسیر تولید و اشتغال می باشد.

لاریجانی افزود: در این شرایط تا حد امکان از ظرفیت دیپلماسی برای حل مشکلات اقتصادی و تولیدی استفاده می گردد.

وی اضافه کرد: علاوه بر استفاده از توان دیپلماسی برای بهبود وضعیت تولید باید افکار عمومی و فضای کلی جامعه به سوی تولید و اشتغال هدایت گردد.

نماینده مردم قم تاکید کرد: در شرایطی که دشمن برای زمینگیر کردن اقتصاد ایران تمام همت خود را به کار گرفته باید تمام اراده ها و هدف گیری ها در مسیر رونق تولید قرار بگیرد.

لاریجانی عنوان کرد: بزرگترین کمکی که اصحاب رسانه و دلسوزان می توانند بکنند این است که فضای عمومی را به سمت تولید و اشتغال سوق داده و از جهتگیری های حزبی و گروهی خودداری کنند.

وی گفت: کشور در این شرایط بیش از هر زمان دیگری به صادرات نیازمند است، روند صادرات با وجود تمام مشکلات ارزی روان تر شده است.

لاریجانی اضافه کرد: با تغییر نرخ ارز کمک شایانی به صادرات کشور خواهد شد ولی نیاز به مشوق های صادراتی همچنان در سطح کشور احساس می شود.

وی عنوان کرد: در این شرایط نباید با برخی سخت گیری ها و موانع در مسیر خود تحریمی و کاهش حجم صادرات کشور گام برداشته شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه ابراز کرد: موضوع استاندارد نقش کلیدی در رشد اقتصادی دارد، استاندارد یک مساله اطمینان بخش در داخل و تسهیل گر در روند صادرات است.

وی گفت:توجه به استاندارد یک مقوله پایه ای در رشد اقتصادی کشور است و بدون رعایت ضوابط آن امکان ورود به بازارهای بین المللی ممکن نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: موضوع کیفیت و استاندارد یکی از اصلی ترین نیازهای کشور در توسعه کمی و کیفی کالاهای صادراتی می باشد.

لاریجانی تصریح کرد: با استاندارد سازی و انطباق نشان استاندارد روند صادرات کالاهای داخلی به بسیاری از کشورهای دنیا راون تر شده است.

وی بیان داشت: مسئولان اقتصادی کشور از تولید و صادرات کالاهای خرد حمایت های لازم را به خرج دهند.

وی خاطرنشان کرد: در قانون توسعه و تقویت نظام استاندارد تلاش شده تا مساله استانداردسازی در تمام بخش های کشور نهادینه شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان عنوان کرد: بازدیدهای میدانی استاندار قم از واحدهای تولیدی از اقدامات مثبت و عملی در مسیر رونق تولید و اجرای قوانین مصوب در این زمینه است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند