حمید استیلی در آستانه آغاز مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا و انتخابی المپیک 2020 گفت: در دوره‌های گذشته با وجود داشتن ستاره‌ها و بازیکنان بزرگ هرگز نتوانسته‌ایم به المپیک راه پیدا کنیم و این حقیقتی است که نمی‌توانم کتمان کنیم. اینکه بیش از 40 سال است به المپیک راه پیدا نکرده‌ایم، فشار بیشتری به ما وارد می‌کند، اما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا با این موضوع کنار بیاییم و بازیکنان‌مان بهترین بازی‌های خود را به نمایش بگذارند. در واقع ما می‌خواهیم کارمان را اول شروع کنیم و نمی‌خواهیم به اتفاقاتی که در گذشته رخ داده، توجه کنیم. می‌خواهیم روی پیشرفت گام به گام متمرکز باشیم.

وی افزود: حدود ۶۰ درصد از ترکیب فعلی تیم امید از بازیکنانی تشکیل شده که در سال ۲۰۱۷ در جام جهانی زیر ۲۰ سال حضور داشتند. امیرحسین پیروانی را هم به کادرفنی خود اضافه کردیم که سابقه سرمربیگری تیم زیر ۲۰ سال ایران در مسابقات جام جهانی زیر ۲۰ سال را دارد، از این‌رو شکی نیست که او شناخت خوبی از بازیکنان دارد و می‌تواند کمک شایانی به ما کند. به طور کلی حضور در چنین تورنمنتی، تجربه ارزشمندی برای بازیکنان ما است.

سرمربی تیم فوتبال امید ایران که تیمش در گروه C مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا با چین، کره جنوبی و ازبکستان همگروه است، تصریح کرد: وقتی قرعه‌کشی صورت گرفت، متوجه شدم که باید با رقبای سرسختی روبه‌رو شویم، اما فراموش نکنید که ما تیمی قدرتمند و همیشه حریفی سرسخت برای رقبای‌مان در قاره آسیا هستیم. از زمانی که قرعه‌کشی انجام شد، کارهای زیادی کرده‌ایم تا شناخت بهتری از رقبای‌مان پیدا کنیم. در این مدت بازی‌های دوستانه‌ای داشته‌ایم تا خودمان را آماده مسابقات کنیم. این را هم می‌دانیم که هر تیمی در گروه ما به صعود امیدوار است.

استیلی خاطرنشان کرد: هدف اولیه ما به پایان بردن مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا در جمع سه تیم برتر تورنمنت است. واضح است که ابتدا نیاز به کسب سهمیه حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ داریم و پس از آن هدف‌مان قهرمانی در این رقابت‌هاست. ایران تیمی است که لیاقت انجام این کار را دارد، بنابراین تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد تا به افتخار کشورمان این کار را عملی کنیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند