ابراهیم محمد ولی رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران در گفتگو با خبرآنلاین گفت: هنگامی که نوسان شدیدی در بازار طلا و ارز در حوزه قیمت ها شکل می گیرد، التهابات به درون بازار طلا و سکه تزریق می شود و این نوسانات باعث حاکم شدن رکود بر بازار می‌شود.

وی با اشاره به نوسانات اخیر بازار طلا و سکه از شرایط رکودی طی روزهای اخیر در بازار می گوید: متاسفانه در ۳ هفته اخیر چنین رکودی نیز بر بازار طلا در کشور حاکم شده است. در اوایل سال ۹۸ تا خدود ۶ ماه بازار طلا رونق به خود گرفته بود اما طی روزهای اخیر رکود نسبی بر آن حاکم شده است.

محمدولی درباره بازار شب سال نو میلادی طلا و سکه نیز افزود: در سال های گذشته همزمان با فرا رسیدن ایام سال نو میلادی، بازار خرید طلا در شب سال نو توسط مردم و هموطنان مسیحی و ارمنی رونق و جان تازه ای می گرفت و داد و ستد ها افزایش پیدا می کرد. اما امسال با توجه به تلاطمات بازار سکه و طلا چنین چیزی رخ نداد و افزایش خاصی را شاهد نبودیم.

وی افزود: امیدواریم امیدوارم دامنه نوسان نرخ ارز محدود شود و بار دیگر بازار طلا و سکه نیز به ثبات برسد.

وی با اشاره به تغییرات قیمت طلا در بازار جهانی و تاثیر آن بر بازار ایران تاکید کرد: قیمت جهانی هر اونس طلا تاثیرات خود را بر بازار در ایران نیز گذاشته است و تا حدی قیمت را در تمام جهان نیز مشخص می کند و تحت تاثیر خود قرار می‌دهد به گونه ای که نوسانات قیمت طلای جهانی طی چند روز اخیر بسیار از نوسانات در بازار داخل پیشی گرفته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولید کنندگان طلا و جواهر تهران همچین درباره وضعیت بازار در اینده گفت: بازار جهانی ملتهب است و روندی افزایشی در پیش گرفته است و این التهاب بر بازار ما نیز بطور ناگزیر تاثیراتی می‌گذارد. ما امیدواریم که اقتصاد ما بازار ارز و طلا و سکه را به خوبی مدیریت کند و عرضه و تقاضا را همچون گدشته به خوبی تامین کند تا بازار طلا و سکه مهم آرامش دوباره خود را باز یابد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند