علی صحرایی،  اقدامات مسئولان بازار بورس برای جلوگیری از اطلاعات فروشی و سیگنال فروشی عده‌ای در بازار سرمایه از طریق شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: هر فردی حقیقی و حقوقی که بخواهد در زمینه ارایه سیگنال فعالیت داشته باشد باید از سازمان بورس مجوز دریافت کند.

وی تاکید کرد: کسانی حق مشاوره دارند که از سازمان ناظر مجوزهای مربوط به آن را دریافت کرده باشند.

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه تعریف و مفهوم اطلاع رسانی با موضوع تحلیل متفاوت است و حامل نکات بسیار ریزی است، ادامه داد: اطلاع رسانی و ارایه مشاوره به هیچ وجه نباید به صورت انبوه و از طریق شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های فضای مجازی انجام شود.

صحرایی افزود: هشدارهایی به مدیران گروه ‌هایی که نسبت به ارایه سیگنال در فضای مجازی اقدام کرده ‌اند داده‌ایم و در حال هدایت آنها به سمیر درست و قانونی هستیم.

وی گفت: مردم باید مراقب سرمایه خود باشند و این کانال ‌ها و گروه‌ها را پیگری نکنند. این موضوع هم مانند هر پدیده اجتماعی دیگر نیاز به فرهنگ‌سازی و شناسایی مسیر درست از غلط را دارد.

مدیرعامل بورس تهران با اشاره به ورود پلیس فتا به موضوع سیگنال فروشی در فضای مجازی اظهار داشت: پلیس فتا این موضوع را پیگیری می‌کند و تفاهمنامه‌ای بین سازمان بورس و پلیس فتا در این باره منعقد شده است تا همکاری فنی لازم با بورس در این زمینه انجام شود تا امکان برخورد قضایی با متخلفان وجود داشته باشد.

صحرایی گفت: در ابتدای کار قصد برخورد با افراد را نداریم در این مرحله به صورت گسترده هشدارهای لازم را به فعالان در این زمینه خواهیم داد تا مقررات و قوانین موجود در این زمینه به همه افراد حاضر در بازار یادآوری کنیم و پس از این مرحله انتظار داریم نسبت به اصلاح رفتار خود اقدام کنند. 

 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند