به گزارش یورونیوز، رئیس جمهوری فرانسه در حالی بر اجرای این طرح تاکید کرد که ۲۷ روز از آغاز اعتصاب‌های گسترده در اعتراض به طرح دولت می‌گذرد. امانوئل ماکرون با این حال در سخنان خود از اعضای دولت فرانسه خواست که «به سرعت» با آن دسته از اتحادیه‌های کارگری که حاضر به مصالحه هستند به توافق دست یابد.

 

کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه (س‌اف‌دت) یکی از اتحادیه‌های کارگری است که از زمان آغاز اعتراض‌ها به لایحه قانون بازنشستگی دولت ماکرون، موضعی نرم‌تر نسبت به این قانون در پیش گرفته است.

او همچنین در سخنان خود در شب سال نوی میلادی پذیرفت که طرح دولت فرانسه برای اصلاح نظام بازنشستگی «ترس‌ها و مخالفت‌هایی» را برانگیخته است.

مخالفان طرح اصلاح نظام بازنشستگی بر این باور هستند که دولت امانوئل ماکرون قصد دارد ضمن افزایش سن بازنشستگی میزان مستمری بازنشستگان را کاهش دهد. دولت ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه ضمن رد احتمال کاهش میزان مستمری بازنشستگان تاکید می‌کند که فرانسوی‌ها به دلیل افزایش شاخص امید به زندگی باید دیرتر از نسل‌های قبلی بازنشسته شوند.

در طرح دولت برای اصلاح نظام بازنشستگی پیش‌بینی شده است که سن قانونی بازنشستگی ۶۲ سال باقی خواهد ماند اما کسانی که در این سن بازنشسته شوند مستمری کمتری از افرادی دریافت خواهند کرد که در سن ۶۴ سالگی بازنشسته خواهند شد. دولت فرانسه به این ترتیب قصد دارد تا شهروندان را به سوی ادامه فعالیت حرفه‌ای تا سن ۶۴ سالگی یا حتی بیشتر سوق دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند