حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات سه شنبه (۱۰ دی ۹۸) در جمع اعضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه بر اساس آموزه های دینی و آیات الهی همه اقدامات باید بر پایه مسائل علمی و با بهره گیری از تجارب مفید انجام شود، افزود: اگر این فرآیند در فعالیت های این ستاد اجرا شود از برکات زیادی بهره مند خواهیم شد.

علوی بر تعیین راهبرد مبارزه با علت ها یا معلول ها را در مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد و گفت: برای از بین بردن قاچاق باید با علت ها مقابله کرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه وجود ثروت در جامعه در صورت عدم وجود راهکارهای قانونی جذب سرمایه به سمت قاچاق سوق پیدا می کند افزود: توسعه امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری، حفظ حرمت و شأنیت تولید کنندگان و دست گیری و حمایت از عناصر مولّد موجب ارتقاء تولید داخلی و کاهش قاچاق می شود. مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید به صورت ریشه ای انجام شود و باید به این مسئله اجماعی با هم گرائی و همکاری همه دستگاه های مسئول با این مسئله مبارزه کرد.

وزیر اطلاعات به جایگاه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ضرورت همکاری بازوان اجرایی امر مبارزه با قاچاق با آن تأکید کرد و افزود: وزارت اطلاعات همواره با این ستاد همراه بوده است و به این رویه باقوت ادامه می دهد.

علوی به اقدامات هم فکری و طراحی های نرم افزارانه وزارت اطلاعات با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز که روز به روز اثرات آن افزایش می یابد، اشاره کرد و گفت: نگاه راهبردی به این موضوع اجرای اقدامات پیشگیرانه است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه با مفاسد کلان اقتصادی بدون اغماض برخورد می کنیم، افزود: در کنار اینگونه اقدامات از تولیدکنندگانی که دچار خطاهای احتمالی می شوند دست گیری می کنیم چرا که به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمن هستند.

علوی گفت: تبلیغات کنونی وجود فساد با شرایط واقعی متفاوت است و آنچنان بر طبل فساد می کوبیم و از مبارزه با فساد استفاده سوء می کنند جامعه را دچار سیاه نمائی می کند. ترویج ناامنی اقتصادی در فضای جامعه موجب کاهش اهتمام سرمایه گذاران و تولیدکنندگان به فعالیت های اقتصادی می شود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند