،روزنامه واشنگتن پست روز سه‌شنبه  گزارش داد که به یادداشت غیرمحرمانه‌ای دست پیدا کرده که وزارت دفاع آمریکا آن را به مقامات ارشد این کشور ارسال کرده است.

در این یادداشت که به تاریخ 16 دسامبر (25 آذر) می‌باشد،‌ پنتاگون به تمامی مقات دولت آمریکا، اعضای کنگره و مقامات ارشد دستور داده که تا 15 ژانویه سال 2020 (25 دی) از سفر به سوریه و عراق خودداری کنند.

این یادداشت توسط «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا به امضا رسیده و توسط «کنت مک‌کنزی» رئیس ستاد فرماندهی سنتکام نیز به تایید رسیده است. در این یادداشت استثناهایی برای رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور،‌ وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش گذاشته شده است.

این هشدارها چند روز پیش از سلسله حوادثی صادر شده که در عراق اتفاق افتاد.

جمعه گذشته (6 دی) با اصابت چند خمپاره به پایگاه نظامی K1 در استان کرکوک عراق دست کم یک آمریکایی کشته و چند نفر دیگر مجروح شدند. 

جنگنده‌های آمریکایی نیز روز یکشنبه به 5 پایگاه نیروهای کتائب حزب‌الله عراق حمله کردند که در جریان این حمله دست کم 28 نفر از نیروهای الحشد الشعبی شهید شده و ده‌ها نفر دیگر نیز مجروح شدند. 

امروز (سه‌شنبه) نیز صدها تظاهرات کننده عراقی در  اعتراض به نقض حاکمیت این کشور توسط آمریکا و حمله به پایگاه‌های الحشدالشعبی، در برابر سفارت آمریکا در بغداد تظاهرات کردند.

تظاهرات کنندگان چندین نقطه از سفارت آمریکا را به آتش کشانده و پرچم عراق و الحشدالشعبی را بر فراز دیوارهای سفارت برافراشتند. 

پس از این تظاهرات وزیر دفاع آمریکا شامگاه امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که پنتاگون نیروهای بیشتری را به بغداد برای حمایت از سفارت این کشور اعزام خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند