جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر اظهارداشت: در پی اخبار واصله مبنی اینکه  قاچاقچی بزرگ و تحت تعقیب پلیس معروف به "صدام" از طریق مرزهای شرقی کشور وارد استان شده موضوع دستگیری او به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس مبارزه مواد مخدر استان قرار گرفت.

وی افزود: این قاچاقچی بزرگ طی ۱۰ سال سابقه فعالیت حرفه‌ای در امر ترانزیت و قاچاق مواد افیونی در سطح کشور، با هدایت و رهبری چندین باند مسلح قاچاق مواد مخدر، درگیری‌های متعددی با مأموران نیروی انتظامی داشته که بعضاً به مجروحیت و شهادت تعدادی از جان برکفان این نیرو منجر شده است.

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پلیس چند سال اخیر در درگیرهای متعدد با باندهای مختلف قاچاق تحت هدایت این قاچاقچی در نقاط مختلف استان، بیش از ۵۰ قبضه سلاح سبک و سنگین  کشف و چندین خودرو حامل مواد افیونی را توقیف کرده است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه دستگیری این فرد در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت، گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی مشخص شد این قاچاقچی که تحت تعقیب پلیس بود به کشورهای افغانستان و پاکستان متواری شده است.

 سردار طاهری بیان کرد: تلاش مأموران برای دستگیری این فرد ادامه داشت تا اینکه چند روز قبل اخباری مبنی بر حضور مجدد او درسطح استان سیستان و بلوچستان و اختفاء او در شهرستان چابهار به دست آمد.

وی تصریح کرد: پس از وصول این خبر، بلافاصله تیمی از مأموران مجرب پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی پلیسی موفق شدند مخفیگاه این سوداگر مرگ را در چابهار شناسایی کنند.

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: سرانجام امروز مأموران طی یک عملیات ضربتی با ورود به مخفیگاه این قاچاقچی موفق شدند او را همراه یکی از همدستانش دستگیر کنند. در بازرسی از مخفیگاه متهم، یک‌دستگاه خودروی تویوتا توقیف و تعدادی سلاح و مهمات کشف شد.

سردار طاهری در پایان گفت: مبارزه با قاچاق مواد مخدر به‌عنوان بلایی خانمان سوز در اولویت کار پلیس است و نیروی انتظامی در برخورد با سوداگران مرگ از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند