انوشیروان محسنی بندپی ظهر دوشنبه در نشست شورای اداری بهارستان طی سخنانی با اشاره به اینکه استان تهران بعد از استان البرز از لحاظ فضای آموزشی در رتبه دوم محرومیت قرار دارد اظهار داشت: ضرورت دارد که شهرستان‌های استان تهران مشمول یک نگاه ویژه باشند چرا که با وجود اینکه تصور می‌شود استان تهران دارای برخورداری است اما باید بگوییم استان تهران در حوزه آب بعد از سیستان و بلوچستان در رتبه دوم و از لحاظ تخت بیمارستانی جز استان‌های کم برخوردار است.

محسنی بندپی بیان داشت: مشکلات و معضلات بهارستان باید با مساعدت مسئولین به صورت محتوایی و ریشه‌ای حل شوند و در این راستا با ارائه گزارشات این معضلات را پیگیری خواهیم کرد.

استاندار تهران با بیان اینکه کمک خیرین جهت احداث فضاهای آموزشی در این شهرستان قابل تقدیر است گفت: طی سال جاری استان تهران نسبت به سال گذشته ۴۶ درصد اعتبارات اختصاص داده است.

وی افزود: تا پایان امسال هماهنگی تأمین منابع مالی طرح توسعه ۶ هزار متر مربعی بیمارستان امام حسین (ع) در بهارستان انجام شده و در مدت زمان کوتاهی به بهره برداری خواهد رسید.

محسنی بند پی با اشاره به اینکه فرماندار بهارستان فردی پرتلاش عمل گرا می‌باشد گفت: از ابتدای حضور وی در شهرستان تحرکات خوبی انجام شده است که از ایشان تقدیر و تشکر می‌کنم و شهرستان بهارستان با توجه به اینکه یکی از شهرستان‌های پرتراکم استان تهران است نگاه ما به این شهرستان ویژه است و اولویت‌های ارائه شده توسط فرماندار بهارستان پیگیری و متناسب با آن بودجه اختصاص داده خواهد شد.

استاندار تهران عنوان داشت: یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران پیشرفت چشم گیر کشور در حوزه‌های درمان و سلامت است که در این دولت این افزایش سرانه‌های درمانی شتاب بیشتری گرفته و بیمارستان‌های بسیاری در حال ساخت یا توسعه می‌باشند که با توجه به رشد جمعیت در ابعاد بهداشتی، آموزشی و زیر ساختی باید تغییر نگاه در شهرستان‌های استان تهران از سوی مسئولین رخ دهد.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند