او سال گذشته نیز خواستار برپایی چنین نمایشگاه توهین‌آمیزی شده بود اما از ترس واکنش شدید مسلمانان، این نمایشگاه لغو شد. او بار دیگر از مردم خواسته است تا با رسم کاریکاتورهای خود با موضوع نبی اکرم اسلام (ص) در این نمایشگاه شرکت کنند.

این نماینده تندروی هلندی، از این اقدام توهین آمیز خود با عنوان «آزادی بیان» یاد کرد.

سال گذشته زمزمه‌های برگزاری چنین نمایشگاهی موجب خشم جهان اسلام و برگزاری تظاهرات‌های گسترده به‌ویژه در کشور پاکستان شد و سرانجام مسئولان هلندی مجبور به عدم برگزاری نمایشگاه شدند.

این نماینده پارلمان هلند از سال ۲۰۰۴ تحت مراقب نیروهای پلیس زندگی می‌کند و به داشتن افکار ضد اسلامی و ترویج نفرت از اسلام مشهور است. او اکنون ریاست دومین حزب بزرگ هلند را برعهده دارد و حزب او در سال ۲۰۱۷ توانسته بود از مجموع ۱۵۰ کرسی پارلمان، ۲۰ کرسی را از آن خود کند.

«گرت ویلدرز» همچنین در سال ۲۰۱۷ خواستار منع ورود مسلمانان به هلند و تعطیلی تمامی مساجد و منع چاپ قرآن در این کشور شد. در واکنش به این نفرت‌پراکنی‌ها و ترویج خشونت علیه مسلمانان، شبکه اجتماعی توئیتر صفحه او را در ماه مه گذشته مسدود کرد.

در واکنش به این دعوت نماینده هلندی، مرکز رصد موارد اسلام‌هراسی در مصر امروز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این دعوت، تأکید کرد که احترام به ادیان و مقدسات نقض آزادی بیان و عقیده نیست؛ بلکه احترام به مقدسات و شخصیت‌های دینی جزو حقوق ملت‌ها محسوب می‌شود. 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند