سردار غلامحسین غیب پرور ظهر دوشنبه در آیین تجمع ۹ دی در مصلی گرگان اظهارکرد: امروز ۹ دی است، در این روز چه اتفاقی افتاد که آن را حماسه نامیدند و چرا باید آن را بزرگداشت.

وی افزود: در مقدمات و ریشه ها چه اتفاقی افتاد که مردم به میدان آمدند و در تاریخ ایران اسلامی به روز بصیرت نامگذاری شد. انقلاب اسلامی دُری بی همتا و بی نظیر بوده که خداوند آن را به ملت ایران و همه آزادگان جهان عنایت کرده است.

وی تأکید کرد: آن هایی که تصور می کنند که می توان با آمریکایی مذاکره کرد در اشتباه هستند زیرا دشمنان اضمحلال انقلاب را می خواهند. چون پیام انقلاب رشد و تعالی است اما آنها می خواهند کل دنیا نوکر آنها باشد اما ما این را نمی پذیریم.

وی با بیان اینکه صدام یک بازیگر خیمه شب بازی بود که آمریکایی آنها را مقابل ما علم کردند، گفت: اگر جمهوری اسلامی با جنگ، حمله طبس و غیره از بین نرفت، دشمنان توطئه های دیگری را انجام دادند.

وی با اشاره به ۹ دی گفت: دشمنان دنبال فرصت بودند و از انتخابات ریاست جمهوری اسلامی استفاده کرده و فتنه ای را راه اندازی کردند.

غیب پرور با اشاره به اینکه به طور متوسط سالانه یک انتخابات در کشور برگزار می شود و این امر افتخار ما است، اضافه کرد: آنها زمزمه هایی در خارج و داخل کشور مبنی بر تقلب را راه انداختند و روی این فتنه اجباری ایستاندند. تقلب در انتخابات رمز فتنه گری بود و آنها از مهره هایی استفاده کردند که زمانی چهره سیاسی بودند.

غیب پرور اظهارکرد: آیا چنین چیزی میسر است، چه کسانی پای صندوق های رأی عوامل اجرایی هستند؟ در اکثر انتخابات قاطبه کسانی که رأی گیری را اجرا می کردند، نیروهای آموزش و پرورش بودند آیا این وصله به آنها می چسبد.  فتنه از خرداد ۸۸ آغاز شد و فتنه گران کوتاه نیامدند و ۶ ماه آن را ادامه داده و بیانیه صادر کردند و مردم فهمیدند که این کار توطئه دشمنان است.

وی به گران شدن بنزین اشاره کرد و گفت: این امر با بی تدبیری هزینه برای نظام درست کرد زیرا مردم ما با اصل گرانی بنزین مشکلی ندارند آنها با بی تدبیری مشکل دارند. رمز فتنه امسال گرانی بنزین بود، اما آن زمان رهبر معظم انقلاب بزرگترین فداکاری را انجام دادند و به میدان آمد و باعث شد که جلوی همه فتنه ها گرفته شد.

وی اضافه کرد: با تدبیر ایشان ظرف ۴۸ ساعت فتنه جمع شد و مردم استان به استان به خیابان آمدند و حمایت خود را از نظام اعلام کردند. دشمن در فتنه آبان در توطئه شکست خورد اما در استراتژی شکست نخورد و ۴۰ روز رسانه های معاند تبلیغ کردند و مردم ایران در روز پنج دی جمع شویم و چنین و چنان کنیم اما باز هم استراتژی آنها دچار شکست شد و در این روز دشمن مچاله شد.

تصویب اف‌ای‌تی‌اف خودکشی قبل از مرگ است

حسین شریعتمداری شامگاه گذشته در آیین گرامیداشت حماسه ۹ دی که در مسجد امام حسن مجتبی علیه‌السلام محله امیرکبیر ساوه برگزار شد، گفت: فتنه داستانی است که باید از آخر مرور شود تا بتوان از آن عبرت گرفت و در مقابل پس لرزه‌های آن مقاومت کرد.

بنابر گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه همه جریانات معاند نظام در فته ۸۸ شرکت کردند و مستکبران عالم از آن حمایت کردند، گفت: حضور جریانات و گروه‌های متفاوت و ائتلاف آنان با وجود اختلاف نظر، زمینه‌ساز بروز فتنه است، همان گونه که در سال ۸۸ گروه‌هایی به بهانه انتخابات با هدفی مشترک با یکدیگر ائتلاف کردند و فتنه بزرگی شکل داده و به بهانه انتخابات اصل نظام را نشانه گرفتند که اگر حضور پرقدرت رهبری نبود، قطعا در عملیاتی کردن توطئه خود موفق می‌شدند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان ادامه‌ داد: ۹ دی نشان داد دشمن با طبل توخالی برای نشانه گیری اصل نظام برنامه ریزی کرده بود که ناکام ماند. فتنه ۸۸ شبیه جنگ احزاب بود چرا که در جنگ احزاب همه دشمنان پیامبر(ص) و اسلام از همه طیف‌ها تصمیم گرفتند اختلافاتی که داشتند را کنار گذاشته و بر یک نقطه اتفاق نظر داشته باشند و همه متحد شدند تا اسلام نوپا را از صحنه خارج کنند.

وی با بیان اینکه بدخواهان نظام با جوسازی تلاش می کنند بگویند که نور انقلاب اسلامی کم فروغ شده است، گفت: چهل سال است که همه سران سلطه به جان انقلاب افتاده اند و از همه توان خود برای انزوای نظام اسلامی استفاده می‌کنند و هر سال که بر عمر با برکت این کشور افزوده می‌شود حجم  توطئه‌ها و کینه‌توزی‌ها بیشتر می‌شود.

وی بیان کرد: برخی تصور می‌کنند که وقتی در ایران کودتا شود همه به خیابان می‌ریزند و حتی مراکز نظامی به کمک کودتاگران می‌آیند، در حالی که نیروهای نظامی و انتظامی ما وفادارترین نیروها هستند و سناریوهای دشمنان و بدخواهان را نقش بر آب خواهند کرد.

شریعتمداری نفوذ را یکی از برنامه‌های دشمن بیان کرد و افزود: نفوذ در ساختار، برنامه اصلی دشمن است تا در محاسبات نظام اسلامی دخالت کند و تصمیم سازی‌های انقلاب را دست‌کاری کند. تجربه نشان داده است که چنین نفوذی پنهان نمی‌ماند چون چنین کسانی به دنبال عملی کردن نظرات خود هستند و شناخت این افراد آسان است.

وی نفوذ در ساختار را خطرناک توصیف کرد و افزود: نفوذ در ساختار، یعنی کسانی در ساختار نظام نفوذ می‌کنند تا در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست سازی‌ها موثر باشند. نفوذ اصلی این نوع نفوذ است و باید مراقب این نوع نفوذ باشیم.

شریعتمداری در ادامه، طرح موضوع استعفا یا برکناری رییس قوه مجریه را طرحی در ادامه فرمول شیوه جدید آشوب‌ها و اغتشاشات دانست و افزود: امروز سینه چاکان رییس جمهور از منتقدین جدی او هستند و موضوع استعفای او را مطرح می‌کنند و نظیر چنین وضعیتی را در کشور عراق نیز شاهد هستیم.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص تصویب FATF گفت: تصویب FATF خودکشی قبل از مرگ است. باید از کسانی که پیگیر تصویب این لایحه هستند خواسته شود که محاسن این طرح را بازگو کنند. ایران همواره قربانی تروریسم بوده است و تصویب این لایحه در ادامه آن خواهد بود.

وی به تعریفی از FATF اشاره کرد و افزود: FATF  یعنی تمامی تراکنش‌های مالی و تجاری در اختیار دشمن قرار گیرد، درحالیکه نباید در جنگ اقتصادی اطلاعات خود را در اختیار دشمن قرار داد.

شریعمتداری در پاسخ به پرسشی با موضوع مسکوت ماندن موضوع "روح‌اله زم" در دستگاههای امنیتی و قضائی گفت: اینطور نیست که موضوع روح‌اله زم مسکوت مانده است بلکه او اعترافاتی داشته است و پرونده وی در حال رسیدگی است.

وی در ادامه با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس خطاب به داوطلبان مجلس گفت: داوطلبان مجلس به جای احساس تکلیف برای کاندیداتوری کاش یکبار هم در صف مدافعین حرم احساس تکلیف کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند