فرهاد مجیدی اولین و آخرین گزینه نیمکت استقلال به‌نظر می‌رسید؛ هرچند نام فرهاد سر زبان‌ها افتاد، اما او به خوبی دریافت در شرایط فعلی کار کردن در استقلال خیلی سخت خواهد بود.

خیلی از کانال‌ها و پیج‌های اینستاگرامی علیه فرهاد موضع گرفتند، حتی آن‌ها که از او تعریف و تمجید می‌کردند. عده‌ای در چند مورد به مجیدی هشدار دادند که بازگشتش به استقلال در این شرایط خوب نیست. در این بین بعضی از دوستان نزدیکش تهدید جدی‌تری علیه او کردند تا کلاً فضا برای بازگشت مجیدی خوب به‌نظر نرسد.

جوی که در روزهای اخیر وجود داشته، فرهاد را مردد کرد. از سویی او با خودش فکرهایی می‌کرد؛ مجیدی می‌دانست اگر حالا به استقلال بازنگردد شرایط برایش سخت خواهد شد. او خوب می‌دانست ممکن است فصل بعد امیر قلعه‌نویی بازگردد و این مسئله باعث شود دوری‌اش از استقلال طولانی‌تر شود به همین خاطر خیلی مردد شد. از سوی دیگر، اما جو را دید و ریسک نکرد. فرهاد می‌دانست اگر در شروع نیم‌فصل دوم چند نتیجه خوب نگیرد، همه‌چیز روی سرش آوار خواهد شد. همان هوادارانی که می‌آیند و او را تشویق می‌کنند، همان‌ها هم علیه‌اش موضع خواهند گرفت و همان شعار همیشگی «حیا کن، رها کن» را سر می‌دهند.

روزی منصوریان در بهترین جو ممکن به استقلال آمد. روی دست او را آوردند، ولی بعد از یک سال و اندی، همان‌ها که برایش سر و دست می‌شکستند شعار حیا کن رها کن سر دادند تا در شبی تلخ این باشگاه را ترک کند و برود. منتها یک تفاوت اصلی بین فرهاد امروز و منصوریان وجود دارد؛ همین حالا هم بعضی از هواداران می‌گفتند و می‌گویند نباید مجیدی سرمربی استقلال شود. فرهاد اگر می‌پذیرفت و به استقلال برمی‌گشت، می‌خواست شرط و شروطی بگذارد. در واقع او تضمین می‌خواست. مجیدی می‌دانست اگر بیاید و حمایت نشود، خیلی زود قربانی جو خواهد شد. برای فرهاد این اتفاق در تیم امید افتاد. درست در شرایطی که تصور می‌کرد در ماجرای دعوا با کمیته فنی تاج پشت او درمی‌آید در چشم به‌هم زدنی، متوجه شد هیچ سنگر موافقی ندارد که پشت آن کمین بگیرد؛ بنابراین با حالت قهر از تیم امید رفت. فرهاد در مذاکرات با باشگاه تأکید کرده بود تضمین می‌خواهد و اینکه قراردادی سفت و سخت ببندد. او حاضر نیست قراداد ۶ ماهه امضا کند و خواهان امضای قرارداد تا پایان فصل بعدی است. از سویی قرارداد را این‌قدر سفت و سخت می‌خواهد که به این راحتی باشگاه نتواند نامش را حذف کند. او از چند ماه قبل تا امروز که مربی موقت استقلال بود، چیزهای زیادی یاد گرفته است. باشگاه به فرهاد پیشنهاد داد بیاید، ولی او با دیدن جو، دیروز اعلام کرد کنار کشیده و این پست را قبول نمی‌کند. البته کیست که نداند دل فرهاد به بازگشت است و ممکن است با بیانیه کوتاه دیروز، دوباره جو را به نفع خودش تغییر دهد و...

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند