آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز شنبه در نشست ماهانه ائمه جمعه استان قزوین که در دفتر امام جمعه اقبالیه برگزار شد، با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت:این انتخابات،  یک رسالت و وظیفه‌ای مهم بر عهده همه آحاد جامعه است که اگر کوتاهی شود، این فرصت به تهدید تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه وظیفه ائمه جمعه این نیست که برای کاندیداها فعالیت انتخاباتی انجام دهند، تصریح کرد: ائمه جمعه وظیفه دارند بصیرت افزایی کنند و خطبه‌های نماز جمعه فرصت بسیار مناسبی برای بصیرت‌افزایی در جامعه است و رهبر فرزانه انقلاب نیز بر استفاده از فرصت‌های نماز جمعه برای بصیرت‌افزایی تأکید ویژه دارند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: ائمه جمعه می‌باید مردم را از وظایف شرعی خود آگاه کنند تا با بصیرت و آگاهی کامل پای صندوق رأی بیایند و این وظیفه مسلم همه ماست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه به حماسه ۹ دی ۸۸ که به عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت فقیه نامگذاری شده است، اشاره کرد و افزود: باید با بصیرت و هوشیاری در سالروز ۹ دی به میدان بیاییم و بار دیگر به فتنه گران نشان دهیم که مردم پای کار هستند و اجازه فتنه و آشوب را به آنها نخواهند داد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند