مهدی یوسفی درباره جزییات تعیین تکلیف شرکت‌های زیرمجموعه هیات امنا اظهار کرد: پیرو جلسات اعضا هیات امنا، تصمیماتی درخصوص شرکت‌های زیر مجموعه هیات امنای صرفه جویی ارزی اتخاذ شد.

وی افزود: در این جلسات مقرر شد هلدینگ آواپزشک منحل و شرکت هایی که قرار است فعالیت آنها (تا زمان تصمیم گیری در خصوص انحلال آنها) ادامه داشته باشد مستقیما تحت نظارت هیات امنا اداره شوند و اصلاح اساسنامه آنها با این رویکرد که مجمع آنها اعضای هیات امنا و اعضا هیات مدیره و مدیرعامل توسط هیات امنا انتخاب شوند در دستور کار قرار گیرد.

یوسفی گفت: ضرورت دارد در اسرع وقت مجمع عمومی فوق العاده شرکت‌های موجود با هماهنگی دبیرخانه امور مجامع تشکیل و اساسنامه شرکت‌ها مطابق نظر هیات امنا اصلاح شود.

وی ادامه داد: مدیران تصفیه شرکت‌ها مکلف‌اند در اسرع وقت نسبت به تکالیف مقرر در جلسات هفتگی که در هیات امنا تشکیل می‌شود اقدام و حداکثر تا پایان سال خاتمه امر تصفیه را اعلام کنند.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران عنوان کرد: همزمان با اصلاح اساسنامه شرکت‌ها، شرکت آوای پردیس، در ساختمان مرکزی هیات امنا مستقر شد و تمامی املاک متعلق به آن در تهران با قیمت کارشناسی به فروش خواهد رسید.

وی تاکید کرد: اعضا هیات مدیره شرکت‌ها پس از اصلاح اساسنامه، توسط اعضاء هیات امنا بازبینی واحکام آنها صادر خواهد شد تا زمان صدور احکام مذکور اعضای هیات مدیره فعلی دارای مسئولیت قانونی هستند.

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران ادامه داد: بنابر تاکید اعضا هیات امنا شرکت‌هایی که زیان ده هستند و شرکت‌های در حال تصفیه  قبل از تعیین تکلیف آنها باید به هر نحو ممکن اقدامات اصلاحی برای جلوگیری از ورود ضرر و زیان بیشتر به اموال بیت المال انجام دهند.

شرکت آواپزشک تنها تولیدکننده سرسوزنهای یکبار مصرف از گیج ۱۴ تا ۳۳ در ایران است که به عنوان بزرگترین تولیدکننده سرسوزن یکبار مصرف پزشکی در خاورمیانه محسوب می شود.

این شرکت که از سال ۱۳۷۵ در فضایی به وسعت ۱۳ هکتار و زیربنای ۱۳ هزار مترمربع فعالیت دارد ضمن تامین ۸۵ درصد نیاز ایران به سوزنهای یکبار مصرف پزشکی، بخش از محصولات خود را به خارج از کشور صادر می کرد.

شرکت آوا پزشک در سال ۱۳۷۱ در شهرک صنعتی آشتیان با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد ریال و نیروی کار ۴۰۰ نفر راه اندازی شد و ۸۵ درصد نیاز کشور به سرسوزن یکبار مصرف را تامین می کند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند