در پی انتشار اخباری درباره جاسوسی امارات از شهروندان خود از طریق برنامه پیام‌رسان توتاک، اداره کل سازماندهی ارتباطات امارات آن را رد کرد.

اداره کل سازماندهی ارتباطات امارات در بیانیه خود آورده است که به طور مستمر ادعاها و نگرانی‌ها درباره استفاده از برنامه‌های پیام‌رسان صوتی-تصویری در امارات به ویژه برنامه توتاک را دنبال می‌کند.

در این بیانیه آمده است که اداره مذکور تأکید می‌کند که چارچوب قانونی و سازمانی امارات به گونه‌ای است که هر گونه جاسوسی به هر شکل ممکن را ممنوع کرده است و هر گونه اقدامی در این باره جرم محسوب شده و بر اساس قوانین برای آن مجازات درنظر گرفته شده است همچنانکه تدابیر قاطعی برای حمایت از حریم خصوصی کاربران اتخاذ شده است.

طبق گزارش خبرگزاری امارات(وام)، اداره کل سازماندهی ارتباطات امارات در بیانیه خود همچنین آورده است که برنامه‌های پیام رسان صوتی و تصویری اینترنتی که در امارات مورد استفاده قرار می‌گیرد، تابع معیارهای فوق‌الذکر است و تحت نظارت و کنترل مستمر قرار دارد و امارات برای حمایت و استفاده از جدیدترین فنآوری‌ها از جمله نسل پنجم تلفن همراه و فنآوری بلاک چین و پیام‌رسان‌های مبتنی بر هوش مصنوعی تلاش می‌کند.

چند روز پیش روزنامه «نیویورک تایمز» با اشاره به اپلیکیشن‌های پیام‌رسان برای انتقال پیام و تماس‌های ویدئویی از اپلیکیشن توتاک به عنوان یک اپلیکیشن محبوب در کشورهایی که پیام رسانهایی مانند «واتس اپ» و «اسکایپ» را محدود کرده‌اند نام برد و به نقل از مقامات آمریکایی که به اطلاعات طبقه بندی شده دسترسی دارند، تحقیقات خود این روزنامه و برخی محققان نوشت که اپلیکیشن توتاک یک ابزار جاسوسی است و این اپلیکیشن توسط حکومت امارات متحده عربی برای ردگیری مکالمات، تحرکات، ارتباطات و حتی سرک کشیدن به عکسها و مکالمات صوتی کاربران استفاده می‌شود. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند