روابط عمومی ارتش جانشین قرارگاه عملیاتی شمالغرب نزاجا اظهار کرد: روز چهارشنبه یک فروند جنگده میگ ۲۹ در حین انجام ماموریت در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد که امروز پس از گذشت سه روز از عملیات تفحص بقایای هواپیما در این ارتفاعات پیدا شده و به پائین انتقال داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این سانحه به دلیل شرایط بد جوی و اعزام تیم‌های مختلف جستجوگر از تکاوران و یگان‌های هوانیروز ارتش و سپاه، هلال احمر، کوهنوردان محلی و مردم منطقه، شناسایی محل سقوط جنگنده و یافتن اطلاعات از وضعیت خلبان به سختی انجام شد که سرانجام ظهر امروز، شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی محرز شد.

این خلبان شجاع در سال ۱۳۷۳ به استخدام نیروی هوایی ارتش درآمد و دوره‌های مقدماتی و تکمیلی خلبانی خود را زیر نظرخلبانان خبره ارتش طی کرد.

شهید رحمانی پس از پایان دوره خلبانی به عنوان خلبان جنگنده اف ۵ در نیروی هوایی مشغول به انجام وظیفه در حراست از آسمان ایران اسلامی شد و پس از آن با طی دوره خلبانی هواپیمای میگ ۲۹ خدمت صادقانه خود را با این جنگنده در پایگاه شهید فکوری تبریز ادامه داد.

به گزارش گروه دریافت ایسنا،، شهید رحمانی، یکی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که باروحیه جهادی و با انجام صد‌ها مرحله پرواز در ماموریت‌های مختلف کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.

از این خلبان شهید یک فرزند پسر به یادگار مانده است.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند