حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در جلسه هماهنگی مراسم بزرگداشت نهم دی و سیاست گذاری و برنامه ریزی ستاد بزرگداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، با اشاره به سه عنصر اصلی که در جریان مهار فتنه‌ی سال ۸۸ بسیار مهم بود، اظهار کرد: سه عنصر اساسی در مهار فتنه سال ۸۸ را نباید فراموش کنیم، مقام معظم رهبری با مدیریت و رهبری هوشمندانه و بی بدیل خود در این جریان توانستند، فتنه را مهار کنند.

وی افزود: زیاده خواهان در جریان فتنه همواره زیاده خواهی می کردند و می‌خواستند خلاف قانون را مرسوم کنند ولی مقام معظم رهبری نشان دادند، هیچ وقت زیر بار یک کار غیر قانونی نمی روند، هنوز انتخابات برگزار نشده بود، بحث کمیته ی صیانت از آرای عمومی را در جامعه راه انداختند و اذعان ‌کردند در انتخابات تقلب رخ خواهد داد، حتی بعد از اتمام انتخابات، نیز ابطال انتخابات را تقاضا کردند.

وی تاکید کرد: مدیریت هوشیارانه مقام معظم رهبری توانست ما را از فتنه نجات دهد.

به گزارش ایسنا، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به حضور بصیرت مدارانه و انقلابی ملت ایران در صحنه در سال ۸۸، گفت: توطئه گران، ۹ ماه کشور را به آشوب کشاندند ولی حضور مردم بصیر و ولایت مدار تبریز در هشتم دی ماه، حرکت مقابله با آن‌ها را نشان داد، این حرکت آغازی برای حرکت ملت ایران در نهم دی ماه بود.

وی پیوند عمیق و الهی میان امام و امت را از دیگر عوامل مهار فتنه عنوان کرد و گفت: پیوند بین مقام معظم رهبری و مردم باعث شد این حرکت به نتیحه برسد وتمامی مردم کشور در نهم دی ماه ۸۸ به خیابان‌ها ریختند، این سه عنصر باعث زود مهار شدن فتنه‌ی سال ۸۸ شد.

وی با تاکید بر این‌که نهم دی ماه، روز بصیرت مردم است، گفت: بیگانگان طراحان اصلی فتنه‌ی سال ۸۸ بودند، البته تعدادی نیز در داخل وابسته به آن‌ها اقداماتی انجام می‌دادند، تعدادی از مردم نیز در اثر بی بصیرتی قاطی این جریان شده بودند وگرنه اهل فتنه نبودند.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به ضرورت بصریت در تمام آحاد جامعه و دانشگاه‌ها، گفت: مسائل سیاسی باید در دانشگاه‌ها مطرح شود، دانشگاه‌های ما باید سیاسی باشند اما سیاست باز نباشند، دانشجو و دانشگاه باید از لحاظ سیاسی آگاه‌ترین قشر به مسایل سیاسی باشد.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح ما باید آگاه‌ترین قشر نسبت به مسائل سیاسی باشند، تمام اقشارجامعه باید بصیر بوده و درروز بحران گرفتار نشوند.

وی با بیان این‌که بصیرت در فتنه ۸۸ حرف اول را زد، گفت: در اغتشاشات اخیر نیز شاهد بصیرت و آگاهی مردم بودیم، قطعا نسبت به شیوه‌ی اجرای افزایش قیمت بنزین، نحوه ی ابلاغ آن حرف داریم اما افزایش قیمت بنزین برای برخی بهانه بود چرا که قرار بود، همان سناریویی که از لبنان شروع شد و در عراق ادامه داشت در ایران نیز اجرا شود، اما گرانی بنزین بهانه‌ای برای تسریع در اجرای این پروژه شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان‌ها، گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند؛ راهپیمایی اخیر تبریز خیلی مهم بود و تبریز در آن خوش درخشید، البته راهپیمایی‌های همه‌ی استان‌ها بسیار مهم و تاثیر گذار بود ولی حرکت تبریز باعث شد تمامی شهرها به دنبال آن نیز راهپیمایی کنند.

وی ادامه داد: امیدواریم در مراسم نهم دی ماه نیز حضوری پر شور داشته باشیم، قطعا همدلی و هم صدایی و وحدت صمیمانه بین مسوولین و مردم باعث خواهد شد در مراسم نهم دی و ۲۲ بهمن ماه حضوری پر شور داشته باشیم.

وی با بیان این‌که امسال ۲۲ بهمن راهپیمایی و حضوری پر شور و معناداری را می طلبد، گفت: دشمنان از توطئه پردازی دست بردارنیستند، باید مراقب بوده و هوشیاری خود را بالا ببریم، دشمنان هر سال هر چقدر هم برای برگزاری کم رنگ راهپیمایی تلاش ‌کنند، برخلاف انتظاراتشان، هر سال پرشکوه‌تر از سال قبلی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر این‌که مردم ایران به کشورشان علاقمند هستند و کشور خود را به عنوان کشوری مستقل و انقلابی و متعهد به آرمان‌های انقلاب و امام راحل می‌دانند، گفت: قطعا مردم در راهپیمایی نهم دی و ۲۲ بهمن به وظیفه دینی و ملی خود عمل خواهند کرد.

وی با بیان این‌که عزت الله ضرغامی، سخنران مراسم نهم دی ماه است، گفت: سالن آمفی تئاتر مصلای تبریز،محل مورد نظر و مناسب برای برگزاری این مراسم است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی یادآور شد: سخنران مراسم ۲۲ بهمن نیز سردار سرلشکر سلامی، خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند