امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی از استمرار پایداری جو در اکثر مناطق کشور خبر داد و گفت: بنابر نقشه‌های هواشناسی طی امروز و فردا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت تشدید آلودگی‌ها و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش بینی می‌شود. ضمن آنکه در سواحل شمال و استان اردبیل وزش باد جنوبی و افزایش نسبی دما رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه روز چهارشنبه سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود، افزود: با توجه به ورود سامانه جدید بارشی برای استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی بارش باران گاهی با وزش باد شدید رخ خواهد داد.

نقشینه از آغاز بارش پراکنده طی روز چهارشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی خبر داد و گفت: روز پنج شنبه با گستره فعالیت این سامانه، بارش باران مناطقی از جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران را در بر خواهد گرفت.

این کارشناس سازمان هواشناسی، روز پنج شنبه شدت بارش‌ها را در غرب استان ایلام و آذربایجان غربی اعلام کرد و افزود: سامانه بارشی بر مناطق مرتفع و سردسیر به شکل برف و در مناطق جنوبی‌تر همراه با رعد و برق خواهد بود.

وی با بیان اینکه روز جمعه با تداوم فعالیت سامانه در مناطقی از کشور بارش پراکنده خواهیم داشت، گفت: البته میزان بارش برف و باران در شرق لرستان، دامنه‌های زاگرس در جنوب اصفهان، غرب کردستان و آذربایجان غربی از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

نقشینه ادامه داد: روز شنبه با نفوذ جریان‌های شمالی درسواحل شمال بارش خفیف باران همراه با کاهش نسبی دما رخ می‌دهد، ضمن اینکه در شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده خواهیم داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: روز یکشنبه در مرکز، شرق، شمال شرق و دامنه‌های زاگرس مرکزی در نوار غربی و شرق سواحل شمال بارش پراکنده پیش بینی کرده ایم.

پایداری جو تا روز پنج شنبه در تهران ادامه دارد

وی با اشاره به اینکه پایداری جو تا روز پنج شنبه در تهران ادامه دارد، بیان کرد: با توجه به پایداری جو و نبود وزش باد مناسب باد برای مناطق پرتردد تهران افزای غلظت آلاینده‌ها همراه با غبار پیش بینی می‌شود.

به گفته نقشینه، روز پنج شنبه با نفوذ سامانه بارشی بتدریج در تهران افزایش ابر و بارش پراکنده و در ارتفاعات بارش برف و باران آغاز خواهد شد که بدین ترتیب حال هوای تهران بهبود می‌یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیشینه دمای امروز و فردا مهرآباد را ۱۵ درجه و کمینه را ۴ درجه و شمیرانات را ۱۴ درجه و کمینه یک درجه سانتی گراد اعلام کرد و افزود: روز پنج شنبه بیشینه دمای مهر آباد به ۱۳ درجه و شمیرانات ۱۴ درجه سانتی گراد می‌رسد.

وی در پایان شاخص کنونی کیفیت هوای تهران را ۱۳۹ اعلام کرد و گفت: با توجه به شاخص کنونی تهران، هوا برای گروه‌های حساس همچنان سالم است و همواره پیش بینی می‌شود که روند شاخص در ۲ روز آینده افزایش یابد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند