ششمین دوره پیکارهای کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاههای جهان روز چهارشنبه در محل سالن ورزشی دانشگاه بجنورد آغاز شده بود که امشب با شناخت تیم های برتر به پایان می رسد.

بازار بزرگ ایران، که دیشب عنوان قهرمانی کشتی فرنگی را از آن خود کرده بود، در دیدار پایانی کشتی آزاد نیز در دیداری یک طرفه و با پیروزی ۸ بر ۲ مقابل دانشگاه آزاد اسلامی مازندران، عنوان قهرمانی را کسب کرد.

در دیدار رده بندی نیز تیم اترک خراسان شمالی با پیروزی ۸ بر ۲ مقابل چین، عنوان سومی را به خود اختصاص داد.

در مراسم اهدای نشان تیم ها، وزیر کشور و استاندار خراسان شمالی حضور داشتند.

در دیدار پایانی و مبارزه وزن ۹۲ کیلوگرم در حالی که علیرضا کریمی دارنده نشان نقره و برنز جهان از ناحیه پا مصدوم بود با تشخیص کادر فنی بازار بزرگ ایران به روی تشک آمد و در حالی که ۲ دقیقه به پایان کشتی باقیمانده بود ۵ بر صفر از حریف خود حسین جلالی نژاد عقب افتاد و در نهایت به دلیل درد نتوانست مسابقه را ادامه دهد. با این وجود و پیش از این علیرضا رضایی، مدیر فنی تیم دانشگاه آزاد اسلامی مازندران به دلیل مصدومیت کریمی، از کادر فنی بازار بزرگ خواست که برای جلوگیری از افزایش مصدومیت، وی از ادامه مسابقه انصراف دهد.

نتایج انفرادی دیدار فینال بین تیم های بازار بزرگ ایران ۸ _ دانشگاه آزاد اسلامی مازندران ۲

۵۷ کیلوگرم: رضا اطهری ۷ _ پویا ترکمان صفر

۶۱ کیلوگرم: بهنام احسانپور ۵  _ محمد رمضانپور یک

۶۵ کیلوگرم: حاجی علی اف ۸ _ امیرمحمد یزدانی ۲

۷۰ کیلوگرم: میثم نصیری ۴ _ محمدرضا سرگو ۷

۷۴ کیلوگرم: سعید داداش پور  ۳_ رضا افضلی  ۲ 

۷۹ کیلوگرم: جبرییل حسن اف  ۴_ حمیدرضا زرین پیکر ۲

۸۶ کیلوگرم: کامران قاسمپور ۱۱ _ مرصاد مرغزاری  صفر

۹۲ کیلوگرم: علیرضا کریمی (کریمی مبارزه را ادامه نداد) _ حسین جلالی نژاد  ۵ 

۹۷ کیلوگرم: محمدحسین محمدیان ۹ _ حسین شهبازی  صفر

۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع ۱۰  _ امیرحیدر بذرافشان ۲

نتایج انفرادی رده بندی بین تیم های چین ۲_ اترک خراسان شمالی ۸

۵۷ کیلوگرم: لیو مینگ هو  ۶_ بکا بوجیاشویلی ۹

۶۱ کیلوگرم: تائو گدانبایائر ۸  _ مسلم نادری خادم یک 

۶۵ کیلوگرم: تیان ژن گوانگ صغر  _ امیرحسین مقصودی ۱۰

۷۰ کیلوگرم: سای ژونگ چنگ یک _ فرزاد عموزاد خلیلی ۱۲

۷۴ کیلوگرم: لوو یین صفر _ محمد نخودی ۱۰

۷۹ کیلوگرم: آدان باسیر  صفر _ تاریل گاپرن تا شویلی  ۱۰

۸۶ کیلوگرم: لین زو شن صفر _ احمد بذری ۱۰

۹۲ کیلوگرم: هابیلا آتوسایمان  (برنده) _ رضا بیات (حاضر نشد)

۹۷ کیلوگرم: یانگ چائو کیانگ  ۲ _ اسماعیل نجاتیان ۶

۱۲۵ کیلوگرم: دوان بن شین صفر  _ امیر محمدی ۸ (برنده با ضربه فنی)

در این رویداد بین المللی ورزشی علاوه بر تیم‌های بازار بزرگ ایران، اترک خراسان شمالی، سیناصنعت ایذه، گهرزمین سیرجان و دانشگاه آزاد اسلامی مازندران به عنوان نمایندگان کشتی ایران، تیم هایی از چین، قرقیزستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و هند در رشته های آزاد و فرنگی به رقابت پرداختند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند