شایعات زیادی درباره لغو بازی ۲ تیم استقلال و سپاهان در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جام حذفی شنیده می‌شود. حمید استیلی سرمربی تیم امید نیز چندین بار چنین درخواستی را مطرح کرده بود چرا که سه چهار بازیکن او در تیم‌های استقلال و سپاهان عضویت دارند و سرمربی تیم امید می‌خواهد امشب آن‌ها را با خود به اردوی قطر ببرد ولی باشگاه‌ها، به مهره‌های خود برای بازی دوشنبه احتیاج دارند.

حالا سازمان لیگ در اطلاعیه‌ای اعلام کرده ممکن است به خاطر آلودگی هوا مسابقات لیگ و جام حذفی برگزار نشود. با این حال آن‌ها خاطرنشان کردند که فعلا همه مسابقات طبق برنامه به انجام می‌رسد اما ممکن است در صورت آلودگی بیش از حد شاهد لغو مسابقات لیگ و جام حذفی طی روزهای آتی باشیم.

متن اطلاعیه به قرار زیر است:

"با توجه به افزایش لحظه‌ای شاخص آلودگی هوا در  استان تهران و هشدارهایی که از سوی استانداری تهران در این خصوص صادر می‌شود، در صورتی‌که  شرایط برگزاری مسابقات ورزشی و به ویژه فوتبال برای هفته آینده خطرناک اعلام شود؛ سازمان لیگ فوتبال ایران نیز طبق مقررات اقدام خواهد کرد. اگرچه تقویم مسابقات فصل ۹۹-۹۸بسیار فشرده است اما اولویت سلامت ورزشکاران، داوران و تماشاگران خواهد بود. به همین دلیل در صورت اعلام وضعیت اضطرار آلودگی هوا، تمامی مسابقات لیگ برتر و سایر رده‌های لیگ، دسته اول، دوم و سوم و جام حذفی سراسر کشور که در استان تهران برگزار می‌شود و مسابقات رده‌های سنی مختلف در استان تهران لغو خواهد شد.

با این حال سازمان لیگ تا این لحظه اصرار به برگزاری مسابقات طبق تقویم اعلام شده خواهد داشت که با اعلام استانداری تهران مطابق قانون تصمیم‌گیری می‌شود."

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند