کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام این مطلب افزود: از اواخر روز سه شنبه و طی روز چهارشنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و این مناطق را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بارش‌ها به شکل باران و برف خواهد بود.

وی افزود: امروز تهران آسمانی صاف همراه با غبار محلی خواهد داشت. حداکثر دما امروز ۱۳درجه بالای صفر و حداقل دما فردا صبح ۲ درجه بالای صفر پیش بینی شده است. حداقل دما امروز در تهران به منطقه مهرآباد مربوط بود که به ۳ درجه بالای صفر رسید.

سردترین مرکز استان ها در صبح امروز همدان و شهرکرد بود که دما در آن به ۱۱درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید. پس از این دو مرکز، استان زنجان با ۵ درجه زیر صفر و بجنورد و سنندج با ۶ درجه زیر صفر رکورددار سردترین مراکز استان بودند.

رفیعی اشاره کرد: روز گذشته گرم‌ترین مرکز استان بندرعباس با ۲۵ درجه بالای صفر، رشت ۲۰ درجه بالای صفر، بوشهر و گرگان ۱۹ درجه و ساری ۱۸ درجه بالای صفر گزارش شدند.

این کارشناس هواشناسی اعلام کرد: سردترین منطقه در کشور کوهرنگ با دمای ۲۱ درجه زیر صفر و پس از آن بوئین و میاندشت در استان اصفهان با ۱۶ درجه زیر صفر بودند و گرم‌ترین منطقه در کشور مربوط به زرآباد سیستان و بلوچستان  با ۲۹ درجه بالای صفر است.   

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند