به گزارش رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز چهارشنبه در واکنش به تحریم طرح نورد استریم ۲ توسط کنگره آمریکا اعلام کرد: مخالف تحریم های آمریکا با تاثیرات فراسرزمینی هستم.

وی در این باره افزود: محدودیت های اخیر بر مذاکرات انتقال گاز میان روسیه و اوکراین تأثیر منفی می کذارد.

صدراعظم آلمان در ادامه وعده داد تا این موضوع را با دیگر شرکای اروپائی کشورش مورد بحث و بررسی قرار دهد.

گفتنی است روز گذشته، مجلس سنای آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای به تحریم پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به «نورد استریم ۲» رای داد.

واشنگتن به همراه دو متحد خود در اروپا یعنی اوکراین و لهستان مدعی اند که این پروژه سبب افزایش وابستگی اروپا به گاز روسیه و تقویت نفوذ مسکو درقاره سبز می‌شود؛ حال آنکه حامیان این پروژه آن را برای تامین گاز اروپا حیاتی و راهبردی می دانند.

تحریم پروژه نورد استریم ۲ که مخالفت اتحادیه اروپا را به همراه دارد شرکت‌هایی را هدف قرار می‌دهد که در ساخت خط لوله و ترانزیت گاز روسیه به اروپا مشارکت داشته باشند. خط لوله نورد استریم قرار است با دور زدن اوکراین و لهستان، گاز روسیه را از طریق دریای بالتیک به اروپا منتقل کند.

گفتنی است که مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته قطعنامه تحریم پروژه نورد استریم ۲ را تصویب کرده بود. مجلس سنا نیز روز سه شنبه با ۸۶ رای موافق در برابر ۸ رای مخالف آن را تصویب کرد. این قطعنامه برای اجرایی شدن باید به تایید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برسد که از مخالفان سرسخت پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند