امان اله ابوالقاسمی رئیس نظام پرستاری کرمان با اشاره به مشکل کمبود پرستار در مراکز درمانی که سبب خستگی و فرسودگی پرستاران می شود، گفت: پرستار بردسیری به دلیل مبتلا شدن به بیماری H۱N۱ از یک بیمار، روز گذشته فوت کرد.

وی افزود: آنفلوانزاH۱N۱ در سراسر کشور شایع شده است و تعداد بالایی از همکاران در بردسیر به این بیماری مبتلا شده اند. هفته گذشته نیز یکی از پرستاران اورژانس ۱۱۵ پایگاه محور بردسیر به سیرجان به این بیماری مبتلا شد و روز گذشته فوت کرد.

ابوالقاسمی ادامه داد: مرحوم فرهاد امیر پورسعید با ۴۲ سال سن، هفته گذشته در پی ارائه خدمات به بیمار مبتلا به H۱N۱ به این بیماری مبتلا شد و از بیمارستان قائم بردسیر به بیمارستان افضلی پور کرمان منتقل شد و در تاریخ ۱۶ آذر دچار ایزوله تنفسی و روز بعد به ICU منتقل شد.

رئیس نظام پرستاری کرمان با اشاره به اینکه با توجه به شیوع بیماری آنفلوانزا و مراجعه بیشتر مردم به بیمارستان ها، کمبود نیرو مشهودتر است، اظهار داشت: از آن جایی که استخدام پرستاری در سال های اخیر متوقف شده و جایگزینی هم برای بازنشستگان وجود نداشته است، کمبود نیروی پرستاری به شدت قابل لمس بوده و همکاران با اضافه کار اجباری و شیفت های متعدد روبرو هستند بنابراین پرستاران به شدت دچار خستگی و فرسودگی شده و به این دلیل مستعد انواع بیماری ها می شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند