امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پس از جلسه با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و در جمع خبرنگاران در خصوص بودجه دفاعی سال آینده کشور اظهارداشت: همه مردم و هم مسئولین به اهمیت موضوع بودجه دفاعی آشنایی دارند. به این دلیل مسئله جدی ای را در این خصوص نداریم.

وی با اشاره به لایحه بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۹۹ گفت: براساس لایحه بودجه پیشنهادی دولت یک فراز بودجه پیشنهادی مربوط به مسائل جاری مانند حقوق و مزایای شاغلین و بازنشستگان نیروهای مسلح است که خوشبختانه کسری ها و افزایش آن به خوبی پیش بینی شده است و در آن بخش مشکلی نداریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: بخش دیگری از بودجه دفاعی مربوط به بنیه دفاعی کشور است که در دو سطح این بودجه دیده می شود. یک سطح در دولت و سطح دیگر در مجلس. امسال دولت پیشنهادات خودش را داده و بنابر قانون بودجه بنیه دفاعی باید ۵ درصد بودجه عمومی باشد. با توجه به پیشنهادی که دولت داده این امر محقق شده است. البته در کل بودجه حدود ۸ درصد افزایش داشته ایم. یک بخش هایی با توجه به اینکه حقوق بیش از ۸ درصد افزایش خواهد داشت می تواند کاهش داشته باشد که با نمایندگان در این باره صحبت کردیم. با توجه به نگاه و اهمیتی که به بودجه دفاع دارند، همه نمایندگان قول مساعد دادند که در جریان بررسی و تصویب بودجه مسائل بخش دفاع را به خوبی ببینند.

سرتیپ حاتمی تصریح کرد: شاید آن چیزی که بتوانم براساس مسائلی که درباره بودجه در رسانه ها مطرح شد به ملت عزیزمان بگویم این است که اطمینان دارم ملت عزیزمان باید اطمینان داشته باشند که در پایان بودجه دفاعی خوبی بعد از بررسی مجلس خواهیم داشت.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند