شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۱۵۳ ناسالم برای همه قشرهای جامعه قرار داشت.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص۸۸ و منواکسید کربن با شاخص ۲۸ است.

ایستگاه‌های، شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۸۶، پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۸۱ و شاد آباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۷۶ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی و اقدسیه در (منطقه ۱) به ترتیب با شاخص های ۱۰۰ و ۱۱۰ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز به ترتیب کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می دهد.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

بر اساس تصمیم کمیته اضطرار امروز سه شنبه ۲۶ آذر به علت افزایش آلاینده‌ها مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ و مدارس استان تهران در تمام پایه‌های تحصیلی  به جز دو شهرستان دماوند و فیروزکوه در شیفت صبح تعطیل شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند