سرهنگ "ضرغام آذین" گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در بلوار دریا ماموران کلانتری ۱۳۴ شهرک قدش تحقیقات فنی خود را آغاز کردند و موفق شدند، در تحقیقات میدانی، تصویر ۴ سارق جوان را که با یک دستگاه خودروی سواری پراید در محل‌های سرقت حاضر می‌شدند، شناسایی کنند.

وی با بیان اینکه پلاک انتظامی خودروی سارقان مشخص نبود، افزود: ماموران کلانتری برای شناسایی سارقان تعداد گشت زنی‌های را افزایش تا اینکه در این گشت زنی‌های هدفمند به ۴ سرنشین یک دستگاه خودروی سواری پراید مشکوک شدند و برای بررسی موضوع دستور ایست و توقف خودور را دادند.

آذین ادامه داد: متهمان با دیدن خودروی پلیس از محل متواری و پس از یک تعقیب و گریز طولانی ماموران برای جلوگیری از ورود خسارت‌های مالی و جانی احتمالی، چند تیر هوایی شلیک کردند.

وی عنوان کرد: راننده خودروی سارقان به ناچار خودرو را متوقف و ماموران کلانتری موفق شدند ۲ تن از سارقان را دستگیر، ولی ۲ سارق دیگر از محل گریختند.

این مقام پلیسی ابراز کرد: در بازرسی از خودروی دزدان تعدادی ابزار و ادوات سرقت کشف و متهمان پس از انتقال به کلانتری به چند فقره سرقت منزل در منطقه سعادت آباد اعتراف کردند.

رئیس کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس با بیان اینکه دستگیری ۲ همدست دیگر سارقان ادامه دارد، گفت: هر ۲ متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفته‌اند. سرهنگ آذین با اشاره به اینکه درهای اکاردئونی می‌تواند بازدارندگی مطلوبی در برابر سارقان داشته باشد، از شهروندان خواست: حتی اگر برای زمان کوتاهی منزل را ترک می‌کنند حتما در آکاردئونی منزل را قفل کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند