همچنین علیرغم تلاش هالیوود برای فراگیر بودن و درک ماجراهای فمینیستی و  رنگین پوستی، فهرست نامزدهای اعلام شده گلدن گلوب ۲۰۲۰ هیچ بازتابی از این فعالیت نشان نداد. گلدن گلوب ۲۰۲۰ مشخص کرد انجمن مطبوعات خارجی هالیوود هنوز برای به رسمیت شناختن استعداد زنان فیلم‌ساز، مشکل دارد. در طول تاریخ هفتاد و پنج ساله گلدن گلوب، زنان فقط هفت مرتبه برای بهترین کارگردانی نامزد شده‌اند.

ناتالی پورتمن، مجری گلدن گلوب ۲۰۱۷، قبل از اعلام فهرست نامزدهای تمام مرد آن سال، خواستار توجه به حذف تاریخی زنان فیلم‌ساز در این مراسم شد. پس از آن سال، این ماجرا برای دو سال متوالی تکرار شد. انجمن مطبوعات خارجی هالیوود همچنین فهرست فیلم‌سازان گلدن گلوب ۲۰۲۰ را کاملا از میان مردان انتخاب کرد.

در مقام مقایسه، نامزدهای امسال جایزه اسپریت (Spirit) آمریکا، دو زن را در بخش کارگردانی در بر می‌گیرد. همچنین اولیویا وایلد برای فیلم «بوک اسمارت» نامزد جوایز فیلم مستقل گاتهام Gotham) ۲۰۱۹ آمریکا شد.

علاوه بر این، دو بخش بهترین فیلم گلدن گلوب ۲۰۲۰ شامل فیلم موزیکال یا کمدی و فیلم درام، تماما به کارگردانان مرد اختصاص یافت. انجمن مطبوعات خارجی هالیوود همزمان با هفتاد و هفتمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب، فقط پنج زن را نامزد کرده است.

 مراسم اعطای جوایز هفتاد و هفتمین دوره گلدن گلوب، ۵ ژانویه ۲۰۲۰ (بامداد دوشنبه ۱۶ دی) در هتل بورلی هیلتون در بورلی هیلز، کالیفرنیا برگزار می‌شود.

جایزه گلدن  گلوب به معنای گوی طلایی، نام مجموعه جوایزی است که هر ساله در آمریکا توسط ۹۳ عضو انجمن مطبوعات خارجی هالیوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی، هم داخلی و هم خارجی اهدا می شود. این جایزه نخستین بار در سال ۱۹۴۴ به فیلم های تولیدی و محصولات تلویزیونی تعلق گرفت. بخش بهترین فیلم، یکی از مهمترین بخش های رقابتی فیلم‌سازان گلدن گلوب است. همچنین جایزه یک عمر فعالیت هنری، از مهمترین جوایز گلدن گلوب به شمار می‌رود که هر سال به یکی از بزرگان عرصه سینما و تلویزیون آمریکا داده می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند