مجلس سنای آمریکا نامزدی "جان سالیوان" معاون اول وزیر خارجه آمریکا که اخیراً از سوی "دونالد ترامپ" بعنوان سفیر جدید ایالات متحده در مسکو معرفی شده بود را مورد تایید قرار داد.

بیش از نیمی از سناتورهای آمریکایی به نامزدی سالیوان در این سمت رأی مثبت دادند. اکنون باید حکم انتصاب وی توسط رئیس جمهوری آمریکا امضاء شود.

سالیوان قرار است جایگزین "جان هانتسمن" سفیر پیشین آمریکا در روسیه شود که قبل از پایان ماموریت خود از این سمت استعفاء داده و در اوایل اکتبر مسکو را ترک کرده است.

پیش از این "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای گروه 20 در ژاپن با "جان سالیوان" دیدار و گفت‌وگو کرده بود.لاوروف بعد از این دیدار در جمع خبرنگاران اعلام کرد که با سالیوان، راه‌های حل مشکلات متعدد در روابط روسیه-آمریکا را بررسی کرده است.

بر اساس اطلاعات منتشره  از سوی وزارت خارجه آمریکا، سالیوان در دیدار با وزیر خارجه روسیه ، یادآور شده بود که بهبود روابط دوجانبه به اجرای تعهدات مسکو در چارچوب توافقات مینسک برای حل و فصل مناقشه در شرق اوکراین و خودداری از آسیب رساندن به روند توسعه دموکراسی آمریکایی بستگی خواهد داشت. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند