به گزارش روزنامه «ایندیپندنت»، «لتیشیا جیمز» دادستان کل شهر نیویورک روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: «وجوه بالأخره به جایی رسیدند که به آن تعلق داشتند- به ۸ خیریه معتبر.  دفتر من به مبارزه جهت جواب‌گو بودن ادامه خواهد داد زیرا هیچ‌کس فراتر از قانون نیست نه یک فرد تاجر، نه یک کاندید ریاست‌جمهوری و نه حتی رئیس‌جمهور آمریکا».

ترامپ هفتم نوامبر (۱۶ آبان) اتهام نقض قوانین فدرال و ایالتی تأمین مالی کمپین‌ها را پذیرفت. این در حالی است که سال گذشته در پیامی توئیتری نوشته بود این اتهامات را قبول ندارد و طرح آن‌ها را به دموکرات‌های نیویورک منتسب کرده بود.

ترامپ بر اساس این حکم، مبلغ ۲ میلیون دلار به ۸ مؤسسه و بنیاد مردمی  پرداخت کرد. همچنین بنیاد خیریه او به‌طور کامل تعطیل شده است.

در ماه ژوئن ۲۰۱۸ (خرداد ۱۳۹۷)، تحقیقات «باربارا آندروود» دادستان کل وقت آمریکا،  ترامپ و فرزندانش را به سوءاستفاده از وجوه دریافتی «بنیاد دونالد ترامپ» و مصرف آن‌ها در کمپین انتخاباتی و فعالیت‌های تجاری متهم کرد.

ترامپ اعتراف کرده است که بخشی از وجوه خیریه را در شرکت‌های تحت اختیارش هزینه کرده و همچنین ۱۰ هزار دلار بابت کشیدن تصویر پرتره‌اش پرداخت کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند