اسدالله قره خانی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی با بیان اینکه کمیسیون انرژی امروز بر اساس دعوت قبلی که از وزیر نفت شده بود دومین جلسه بررسی استیضاح وزیر نفت را برگزار کرد، گفت: استیضاح وزیر نفت دارای ۹ محور است و آقای زنگنه در جلسه امروز پیرامون دو محور توضیحاتی را ارائه دادند.

وی در ادامه اظهار کرد:‌ در جلسه امروز وزیر نفت پیرامون توسعه میادین گازی و مراودات گازی با کشورهای همسایه، نظیر ترکمنستان، ترکیه و عراق و همچنین توسعه پالایشگاهها از لحاظ کمی و کیفی در دوران قبل  و بعد از تحریم‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تصریح کرد:‌ وزیر نفت در ادامه در خصوص توسعه پتروشیمی‌ها نیز مواردی را مطرح کردند اما از آنجا که نمایندگان باید در جلسه علنی نوبت  عصر مجلس شرکت می‌کردند رئیس کمیسیون تشخیص دادند تا فردا جلسه‌ای دیگر برگزار  شده و در آنجا وزیر نفت آخرین توضیحات خود را در خصوص محورهای استیضاح بیان کنند. اگر در جلسه فردا استیضاح کنندگان از توضیحات وزیر نفت قانع نشوند استیضاح به هیات رئیسه ارجاع خواهد شد.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس نیز در حاشیه جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی استیضاح وزیر نفت در جلسه ظهر امروز کمیسیون انرژی گفت: در این جلسه که با حضور آقای زنگنه وزیر نفت برگزار شد، وزیر درباره افزایش قاچاق سوخت و عدم توجه به توسعه پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و فرآوردهای نفتی که از محورهای طرح استیضاح است توضیحاتی ارائه کرد که قانع کننده نبود.

وی افزود: به دلیل اینکه زمان برای بررسی سایر مواد این طرح وجود نداشت قرار براین شد تا وزیر نفت در جلسه ای دیگر در کمیسیون انرژی حضور بیابد و توضیحاتی را به نمایندگان ارائه کند که این جلسه فردا دوشنبه ۱۸ آذر برگزار خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند