صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: با فعالیت سامانه بارشی، امروز شدت بارش‌ها به صورت برف در استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات زاگرس مرکزی است و بیشترین بارش باران در استان‌های ایلام، بوشهر و شمال خوزستان داریم.

وی ادامه داد: روز یکشنبه سامانه بارشی در کل کشور فعال است و به تدریج از شدت فعالیت آن در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود؛ فردا شدت بارش‌ها در غرب فارس، شرق کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، بخش‌هایی از هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان است. 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا طغیان رودخانه‌ها و سیلاب، لغزندگی جاده‌ها‌، کاهش دید در استان‌های مذکور و در مناطق جنوبی کشور بارش تگرگ و متلاطم شدن خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: توصیه‌ می‌شود اجتناب از تردد با شناورهای سبک در آبهای جنوبی کشور، پرهیز از توقف در اطراف رودخانه‌ها، احتیاط در تردد و اقدامات پیشگیرانه برای سیلاب، تگرگ و صاعقه، در دستور کار باشد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ روز دوشنبه این سامانه در نیمه شرقی کشور فعال است و اواخر وقت دوشنبه از شمال‌شرق کشور خارج می‌شود. 

ضیائیان ادامه داد: روز سه‌شنبه با گذر امواج تراز میانی جو از جنوب و جنوب شرق کشور و تقویت جریانات گرم و مرطوب جنوبی، بارش‌ها در جنوب‌شرق، شرق و جنوب کشور و همچنین جزایر خلیج فارس افزایش می‌یابد و سبب رگبار و رعد و برق شدید، وزش باد شدید در برخی زمان‌ها در جنوب فارس، جنوب بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز چهارشنبه در جنوب‌شرق کشور و شرق بارش باران و وزش باد ادامه دارد. 

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا ابری و مه‌آلود همراه با بارش باران و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، همچنین فردا شب آسمان تهران ابری،‌ در برخی ساعات بارش باران و به تدریج کاهش ابر خواهد بود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۹ و ۱ درجه است. 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهر‌کرد با کمینه دمای ۸ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود، همچنین فردا در ۱۱ استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود. 

ضیائیان افزود: روزهای یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه جنوب خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است. 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند