حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی شامگاه جمعه در نشست اعضای جامعه روحانیت مبارز شهرستان ورامین که با حضور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، ائمه جمعه ورامین، جوادآباد و خیرآباد در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد، طی سخنانی بیان کرد: انقلاب با پرچمداری روحانیون آغاز شده و امروزه هم این پرچم به دست روحانیون است، روحانیت در کلیه عرصه ها کمک مردم بوده و همیشه پیروز میدان بوده است.

وی ادامه داد: انقلاب تا امروز پیروز میدان بوده ولی برای ادامه راه با مشکلاتی از جمله توطئه دشمنان مواجه خواهد شد، برای حل مشکلات باید روحانیت همچنان راه خود را باقوت ادامه بدهند.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز خاطر نشان کرد: برخی از مسائل از جمله اختلافات سیاسی، مسائل فرهنگی، اقتصاد مردم، عدم خدمت رسانی به مردم در جامعه اسلامی باید برطرف شود، در طول انقلاب خیلی ظرفیت وجود داشته که از آن استفاده نکردیم.

پورمحمدی یادآور شد: اگر روحانیت پای کار باشند، قطعا مسائل فرهنگی کشور تقویت می شود، عده ای از روحانیون از وظیفه اصلی خود که تبلیغ باشد، غافل شده اند، نباید کارهای دیگر ما را از وظیفه اصلی خود که تبلیغ است دور کند.

مشاور رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: آمار روحانیت در حوزه های علمیه ۱۴۰ هزار طلبه مرد شیعه، ۱۰۰ هزار طلبه خواهر، ۳۰ هزار طلبه سنی، ۲۰ هزار طلبه خارجی مقیم کشور و ۲۵ هزار طلبه خارجی در حال تحصیل هستند؛ روحانیت باید در میان مردم باشد و در میان مردم زندگی کند تا بر روی مردم اثر بگذارد، گاهی اوقات جزیره ای عمل کرده ایم اما دستاوردهای خوبی از ابتدای انقلاب تا هم اکنون داشته ایم.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در پایان گفت: روحانیون هادی سیاسی جامعه هستند و وابسته به هیچ گروه و جناح خاصی نیستند، وظیفه اصلی روحانیت در خصوص انتخابات این است که با مردم صحبت کنند و ان شاءالله مردم پای صندوق‌های رای بیایند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند