«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، که احتمالا روزهای پایانی حضور خود در قدرت را طی می‌کند، در آخرین تلاش‌ها برای جلوگیری از کنار رفتن از عرصه سیاسی این رژیم قصد دارد سیستم رأی‌گیری را تغییر دهد.

نتانیاهو شامگاه پنجشنبه گفت برگزاری یک انتخابات که در آن نخست‌وزیر اسرائیل به صورت مستقیم با رأی ساکنان فلسطین اشغالی انتخاب شود، «ایده جذابی» است.

وی پیش از ترک پرتغال به مقصد فلسطین اشغالی، در نشست خبری با بیان اینکه می‌خواهد از انتخابات سوم غیرضروری جلوگیری کند، اظهار داشت: «من می‌خواهم، علی‌رغم مخالفت‌های [حزب] آبی‌وسفید، هر کاری که می شود برای رسیدن به توفق و ممانعت از [سومین] انتخابات واقعا غیرضروری انجام دهم».

نتانیاهو ایده انتخابات مستقیم را در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا از نخست‌وزیری استعفا نمی‌دهد، مطرح کرده و مدعی شد: «به نظرم هنوز برای من فرصت هست. افکار عمومی من را انتخاب کرده است. می‌گویید افکار عمومی مرا نمی‌خواهد، پس اجازه بدهید افکار عمومی تصمیم بگیرد».

نتانیاهو و «بنی گانتز» رهبر حزب آبی‌وسفید هر دو نتوانستند بعد از انتخابات شهریور ماه، در فرصت‌های چهار هفته‌ای که داشتند، کابینه‌ای فراگیر تشکیل دهند به همین دلیل رئیس رژیم صهیونیستی در تاریخ سی‌ام آبان، ۱۲۰ نماینده پارلمان را موظف کرد تا طی بیست‌ویک روز فردی را پیدا کنند که بتواند کابینه ائتلاف حداکثری تشکیل دهد.

احتمال کشیده شدن رژیم صهیونیستی به سومین انتخابات در سال جاری در حالی است که نظرسنجی‌های جدیدی که در فلسطین اشغالی برگزار شده، نشان می‌دهد انتخابات سراسری مجدد هم نمی‌تواند بحران و بن‌بست سیاسی کنونی در فلسطین اشغالی را حل کند.

بامداد سه‌شنبه بود که کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی اعلام کرد در صورت عدم تشکیل کابینه این رژیم تا وقت مقرر، انتخابات سراسری جدید در فلسطین اشغالی احتمالا در تاریخ بیست‌وپنجم فوریه ۲۰۲۰ (ششم اسفند ۱۳۹۸)‌ برگزار می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند