علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی برای حضور در انتخابات امروز به وزارت کشور رفت و نامش را در لیست کاندیداها به ثبت رساند.

او سپس در جمع خبرنگاران درباره عملکردی که در دوره دهم مجلس شورای اسلامی داشته است، گفت: «تشخیص عملکرد ما با مردم است خودمان نمی‌توانیم نظر دهیم، اما به نظر خودم بد عمل نکردم. مشارکت مردم در محکم‌تر شدن پایه‌های نظام تاثیر خواهد داشت و کمک می‌کند تا کشورهای خارجی مراقب باشند و تحریم‌ها زودتر تمام شود. نکته مهم این است که مردم فکر نکنند رأی آنها تاثیری ندارد قطعاً رأی‌شان موثر است.»

مطهری در پاسخ به این پرسش که اولویت های مجلس یازدهم چیست؟ اظهار کرد: «بهبود وضع اقتصادی و معیشتی مردم و تاثیر گذاری در سیاست خارجی کشور که خود این موضوع هم در بهبود وضع اقتصادی تاثیر دارد. ما در حوزه فرهنگ هم نیاز به اصلاحاتی داریم از جمله اجرای کامل قانون اساسی و مخصوصاً فصل سوم که منشور حقوق ملت است باید اجرا شود. به طور خلاصه بازگرداندن مجلس به جایگاهی که در قانون اساسی دارد از اولویت‌های مهم مجلس است.»

نماینده مجلس دهم با تاکید بر اینکه با شرایط اضطراری رو به رو بودند، بیان کرد: «ما در دوره دهم بیشتر در یک شرایط اضطراری بودیم و برخی کارها خارج از مسیر مجلس انجام می شد، اما این مشکلات به زودی برطرف می‌شود و مجلس می‌تواند موثرتر باشد و آثار بهتری داشته باشد.»

او در پاسخ به پرسشی درباره احتمال حضورش در لیست اصلاحات گفت: «نمی دانم چگونه وارد انتخابات خواهم شد باید ببینیم وضعیت لیست‌ها چطور است و چگونه بسته می‌شود تا در این زمینه تصمیم گیری کنیم. به نظرم اعلام هزینه‌های انتخاباتی نیز ایرادی ندارد. من خودم اساساً چندان در پی تبلیغات فراوان نیستم؛ چراکه مردم هم من را می‌شناسم بقیه هم اگر این موضوع را اعلام کنند و آنهایی که لیست می دهند و چهره های متعددی را در لیست خود قرار می‌دهند نیز این کار را انجام دهند، مفید خواهد بود.»

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند