به گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان در یک نشست مطبوعاتی در لندن اعلام کرد: در خصوص طرح دفاعی ناتو برای کشورهای بالتیک از ما کمک خواستند که پذیرفتیم اما در مبارزه با تروریسم نیز آنها نباید ما را تنها بگذارند.

پیش‌تر ترکیه اعلام کرده بود در صورتی که اعضای ناتو شبه‌ نظامیانی نظیر ی. ‌پ. ‌گ را به‌ عنوان گروه تروریستی نشناسند، با این طرح بالکان مخالفت خواهد کرد.

اردوغان در این نشست ادامه داد: همانطور که ما به تهدیدات امنیتی علیه اعضای ناتو اهمیت می‌دهیم، متحدان ما در این پیمان نیز باید نگرانی‌های امنیتی ترکیه را جدی بگیرند.

رییس‌جمهوری ترکیه همچنین اعلام کرد: تصمیم گرفتیم نشست چهارجانبه ترکیه، آلمان، فرانسه و انگستان را حداقل سالی یک بار برگزار کنیم. توافق کردیم که دومین دور این نشست ماه فوریه در استانبول برگزار شود.

وی همچنین افزود: تمام اعضای ناتو طبق گفت وگوهای نشست لندن مخالف تروریسم هستند، اما متاسفانه برای مبارزه با این پدیده هیچ اقدام عملی انجام نمی‌دهند.

در نشست روز گذشته این کشورها طرفین درباره همکاری در ایجاد منطقه امن در شمال سوریه و موضوعاتی مانند پناهندگان، اعضای اروپایی داعش و سامانه اس-۴۰۰ روسی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند